Uygun Fiyatla Yangın Tüpü – En Uygun Fiyat Garantisi

uygun fiyatla yangın tüpü istanbul
uygun fiyatla yangın söndürme tüpü

Yangın doğal afetler içerisinde sık sık yanabilme ihtimali olan bir durumdur. Bu nedenle sürekli olarak yangına karşı önlem almak gerekmektedir. Aksi halde yıkıcılığı oldukça fazla olan yangın söndürülemediğinde önlenemez felaketlere yol açabilir. Evlerde, işyerlerinde ve arabalarda mutlaka yangın tüpü bulunması gerekmektedir.

Yasalar gereği mutlaka iş yerlerinde iş güvenliği ürünleri içerisinde yangın tüpü tipleri bulunmalıdır. Farklı kapasitelere ve özelliklere sahip olan yangın tüpleri insanları hayati tehlikeye karşı korumaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de trafik kanunları içerisinde de mutlaka aracın bagaj kısmında araç tipi yangın tüpü bulunması zorunludur. Bu nedenle yasal bir zorunluluk olan yangın tüplerini uygun fiyatla yangın tüpü-en uygun fiyat garantisi ile alarak iş yerlerinizde, evlerinizde veya aramalarınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Evlerde ve otomobillerde kullanılan yangın tüpleri aynı tip değildir. Yangın tüpü üreten markalar tarafından E sınıfı, F tipi ve otomobil yangın tüpü gibi türlere ayrılmaktadır.

Kullanılacak alana göre ve bu alanın genişliğine göre tercih edilebilecek tüp çeşitleri önemlidir. Özellikle büyük yerler için kullanılacak olan yangın tüplerinin mutlaka en geniş hacimli olanlardan kullanılması gerekmektedir.

Yangın Tüpü Modelleri

Güvenlik önlemi için üst düzey gereklilik oluşturan yangın tüpleri içerisinde yer alan özel içerikleri ile ateşin üst noktasına püskürtüldüğünü de yangınları söndürmektedir. Yangının hızlı yayılabilmesi ihtimali çok yüksek olduğu için olası bir yangın aniden civar noktalara da sıçrayabilir. Bu durumda da birçok can ve mal kaybı meydana gelebilir.

Evin büyüklüğüne ve evin konumuna göre evlerde tercih edilen yangın tüpleri 3 kg, 4 kg, 5 kg ve 6 kg yangın tüpü genellikle en çok tercih edilmesi gereken yangın tüpleri olmaktadır. Bununla beraber özellikle iş yerleri ve eğitim kurumlarında 8 kg, 9 kg ve 12 kg yangın tüpü kullanılması gerekmektedir. Yangın tüpü modelleri ev ve iş yerlerinde ya da araç içerisinde kullanıma göre çeşitlilik göstermektedir.

Otomobil tipi yangın tüpü seçenekleri ise araştırın büyüklüğüne göre değişiklik göstermekte ancak ev ve iş yerlerine göre daha küçük mekanlar olmaları nedeniyle 1kg yangın tüpü veya 2 kg yangın tüpü tercih edilmelidir.

Yangın Tüpü Özellikleri

Yangın söndürme işlevi bulunan yangın tüpleri bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde hem yangının yayılması önlemekte hem de can ve mal kaybı en aza indirilmektedir. Yangın tüpü özellikleri içerisinde ayırt edici özellik olarak yer alan unsurlar kapasiteleri, boyutları ve ölçüleri olmaktadır.

Yangın söndürücü tüplerin içerisinde ağırlıklı olarak potasyum bikarbonat ya da karbondioksit bulunmaktadır. Bikarbonat yani köpüklü yangın söndürücü tüpler kağıt, ahşap veya kumaş kaynaklı olarak çıkan yangınlarda kullanılmaktadır.

Karbondioksit içeren yangın söndürücüler ise akaryakıt, metan propan, LPG veya tiner gibi yanıcı ve tehlikeli maddelerden kaynaklı olarak çıkan yangınlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle özellikle petrol ofislerinde karbondioksit içerikli yangın tüpü kullanılırken kâğıt veya ahşap fabrikalarda bikarbonat içeren yangın tüpleri kullanılmaktadır.

Yangın Tüpü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yangın tüpleri hayati önem taşımaları nedeniyle alınırken mutlaka bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Farklı boyutlarda ve içeriklerde satılmakta olan yangın tüpleri kullanım yerlerine göre farklı çeşitlere sahip olmaktadır bu nedenle yangın tüpü satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir

  • Yangın tüpleri farklı renklerde üretilmekte ve bu nedenle de yangın tüpü alırken rengine dikkat etmek gerekmektedir kırmızı renkli yangın tüpleri içerisinde bikarbonat yani köpük bulundurur ve patlama riski bulunmayan ürünlerden çıkan yangınlarda kullanılır. Gri yangın tüpü çeşitleri ise LPG veya akaryakıt gibi patlama riski bulunan ürünlerin yer aldığı mekanlarda kullanılır.
  • Aynı zamanda alacağınız yangın tüpünün kullanım şekilleri de oldukça önemlidir. Yangın tüpü alırken mutlaka geniş ağızlı hortuma sahip olan yangın tüpü tercih ederseniz yangına çok yaklaşmadan uzaktan müdahale etme şansınız bulunur ve yangını tek seferde döndürebilirsiniz.
  • Yangın tüpü satın almadan önce alacağınız yangın tüpünün ağırlığının ve boyutlarının dikkatli şekilde belirlenip alınması gerekmektedir. Ufak yangın tüpleri evlerde ve araçlarda kullanılırken büyük ve ağır yangın tüpleri iş yerlerinde ve geniş mekanlarda kullanılır.

Uygun Fiyatta Yangın Tüpü Nereden Alınır?

Yangın tüpleri insan sağlığı için oldukça büyük önem taşımaları nedeniyle mutlaka kapalı mekanların içerisinde ve araçlarda bulunması gereken unsurlardan biridir. Bu nedenle yangın tüpü alırken seçeceğiniz modele ve ağırlığa göre farklı yangın tüpü fiyatları ile karşılaşabilirsiniz.

Bu nedenle uygun fiyatta yangın nereden alınır? Sorusuna cevap olarak en uygun fiyatlısını aramadan önce en kalitelisini aramanız gerekmektedir.