Yangın Tüpü Doldurma Yerleri

Yangın tüpü doldurma yerleri ile kişiler mevcut olan yangın tüpü doldurma alanlarında doldurabilirler. Bununla birlikte muayene bakım ile dolum işlemi yapacak ve eğitimleri tamamlamış olan personellerle beraber dolum işlemi yapılır. Dolumu yapılacak olan yangın söndürücüler farklı çeşitte olabilmektedir bu sebeple dolum işlemlerinde dikkat edilmesi gerekmektedir.

En fazla ihtiyaç duyulan ürünlerin başında oluşabilecek yangın durumunda yangın tüpleri gelmektedir. Sulu, köpüklü veya farklı maddelere göre yapılan dolum işlemlerinde tüplerin sürekli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Her apartmanda, dairelerde, devlet kurumlarında ve buna benzer birçok yapıda yangın tüplerinin bulunması gerekir.

Yangın Tüpü Nasıl Doldurulur?

Yangın tüpü nasıl doldurulur bakıldığı zaman uzman kişilerce yapılmaktadır. Etkili ve verimli yangın tüpü kullanımlarında içlerinin dolu olması gerekiyor. Bu anlamda yangın tüpü dolumu oldukça önemli olup sürekli kontrol edilmesi gereken bir durumdur. Yangın tüpü dolumu Ankara İstanbul İzmir ve Türkiye’nin birçok şehrinde yapılmaktadır. Yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman izlenen adımlar şu şekildedir,

  • Yangın tüpü dolumu işlemlerinde ilk etapta bakım ve dolum işlemlerinin çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir Bununla beraber yangın tüpü dolumun da standartlara uygun şekilde yapılması gereken.
  • Uygun malzemelerle beraber dolum işlemi için işleme alınan cihazın ilk önce içindeki azot gazı yani itici gazın boşaltılması gerekir.
  • Azot gazının boşaltımı sonrasında tüp vanası sökülür ve içinde bulunan kimyasallar tamamen boşaltılır bunun için vakum makinesi kullanılabilir.
  • Vakum makinası ile boşaltıldıktan sonra gövde üstünde yer alan veya kontrol geçmişi veya üretim tarihi kontrol edilir.
  • Kullanım süresi dolmuş tüpler hidrostatik testten geçirilir fakat gövde kullanım süresi geçemeyen ve gövde üzerinde korozyon ve darbe olmayan tüpler için dolum işlemlerine başlanmaktadır.
  • Vakum makinesine cihazın iç tarafı boş bir şekilde konulmaktadır sonraki adımda toz vakum makinesi kullanılmalıdır ve gövdenin içerisinde boşaltım işlemi yapılmaktadır.
  • Bu işlem sonrasında daha öncesinde gövdenin üzerinden sökülen vananın içi sökülür ve temizlenir. Vana hazır hale gelince cihazın üzerine konarak cihaz kapatılır.

Yangın Tüpü Dolumu Fiyat

Yangın tüpü dolumu ekonomik duruma göre, yangın tüpünün içerdiği maddeye, yangın tüpünün kilosuna göre değişebilmektedir. Yangın tüpü dolumu fiyat bakıldığı zaman kilogramına göre ayrılan yangın tüplerinin dolum işlemlerinde harcanan ürün seviyesine göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Bu duruma göre çok fazla uçuk fiyatlar olmaz ve yangın tüplerinin en iyi şekilde doldurularak yangına karşı hazır hale getirilmesi gerekmektedir.

Her yaşam alanında bulundurulması gereken yangın tüplerinin dolumu için kişilerin mutlaka başvuru yapması gerekir. Belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilmesi gereken yangın tüplerinin mutlaka dolum işlemlerinin yapılması gerekir. Aksi takdirde yangın tüpleri, yangın anında kullanılamaz ve yangınlar büyük felaketlere yol açabilir. Yangın tüpü dolumu kaç yılda yapılır bakıldığı zaman içerisindeki maddeye göre farklılık göstermektedir.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Şirketi

Yangın söndürme tüpü dolumu konusunda sadece periyodik zamanda değil dolumu yapılan cihazlarda herhangi bir sızıntı, kaçırma olma durumuna karşı sızdırmazlık testi yaptırabilirsiniz. Test ünitelerinde yapılan testlerle birlikte yangın söndürme tüpleri garanti kapsamında müşterilere sunulmalıdır. Yangın tüpü dolumu Eskişehir İstanbul, Ankara gibi birçok şehirde yapılmaktadır. Yangın söndürme tüpü dolum işlemleri tam anlamıyla tecrübe gerektirmektedir.

Yangın söndürme tüpü dolumu şirketi içerisindeki dolum personellerinin hepsi yangın söndürücü dolumu eğitimi almıştır. Aynı zamanda Türk Standartları Enstitüsü tarafından eğitim belgeleri almıştır. Yangın söndürücü çeşitleri doluluk tolerans durumu her yangın söndürücü için farklı olabilmektedir. Bu sebeple her tüp için farklı eğitim bulunur.

Yangın Söndürme Tüpü Çeşitleri

Yangın söndürücüler farklı çeşitte farklı modellerde bulunur. Bununla birlikte fiyatları da farklılık gösterebilmektedir. Örnek olarak 1 kg yangın tüpü dolumu fiyatı ile birlikte 6 kg yangın tüpü dolumu fiyatı farklılık gösterebilmektedir. Yangın tüpleri seyyar tüpler, taşınabilir tüpler olabilmektedir ve bu tüpler 20 kg ağırlığına çıkabilmektedir.

Seyyar yangın söndürücü tüpleri çalışma sırasında 20 kg’dan fazla bir ağırlık olmayan tarzdadır. Tekerlekli olan yangın tüpleri ise elle çekilerek çalıştırılan tüplerdir toplam kütlesi 20 kg üzerinde olabilmektedir. Bu tüplerin dolum işleri farklı şekilde olabilmektedir bakım süreleri de yine farklı olabilmektedir.(1)