Yangın Tüpü Satan Firmalar İstanbul

İçindekiler

yangın tüpü satan firmalar istanbul
yangın söndürme tüpü satan firmalar istanbul

Yangın tüpü satış evlere ve iş yerlerine sunulan bir hizmettir. Yangın herhangi bir nedenle oluşabilen bir durumdur. Kısa sürede kontrol altına alınmaması durumunda evi, apartmanı hatta iş yerlerini büyük bir tehlikeye atar. Bu esnada can ve mal kayıpları olabilir.

Yangın tüpleri bir yangın olması durumunda hemen müdahale etmeyi mümkün hale getirir. Böylece itfaiye gelene kadar zaman kazanılabilir. Ancak kullanıcıyı tehlikeye atan, kaçış yolu bulundurmayan, patlama ve duman tehlikesi olan, kontrol dışı yangınlarda kullanmak üzere tasarlanmamıştır.

Bu ürünler acil durumlarda, küçük yangınları söndürmek, kontrol altına almak üzere kullanılan sistemlerdir. Profesyonel bir firmadan alım yapmak, daha güvenilir bir kullanım sunacaktır.

Yangın Tüpü Tipleri Nelerdir?

Yangın tüpü satış için kişilerin tercih edebileceği üç seçenek vardır. Biri Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları olup, ABC tozlu yangın söndürücü adıyla da tanınmaktadır. A, B ve C sınıfı hariç, yani metal ve elektrik yangınları dışındaki tüm yangınlarda kullanılabilir.

Üstün bir kapasiteye sahip olup kullanım esnasında yangının tekrar alev almaması için oksijen ile alanın bağının kesildiğinden emin olması gerekir. Kendi içinde üç türü bulunmaktadır;

 1. 1 Ve 2 Kilogramlık Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazı
 2. 6, 9 Ve 12 Kilogramlık Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazı
 3. 25 Ve 50 Kilogramlık Kuru Kimyevi Tozlu Arabalı Yangın Söndürme Cihazı

Yangın tüplerinin ikinci türü ise köpüklü sistemlerdir. Bunlar A ve B, yani katı ve sıvı yangın risklerinin bulunduğu ortamlarda uygundur. Köpükler maddenin üstünü kapatmak suretiyle oksijenle bağını keser. Aynı zamanda soğutucu etkide bulunur. Kolay temizlenme özelliği de vardır. Kendi içinde,

 1. 2 ve 4 kilogramlık Köpüklü Yangın Söndürme Cihazı,
 2. 6, 9 ve 12 kilogramlık Köpüklü Yangın Söndürme Cihazı,
 3. 25 ve 50 kilogramlık Köpüklü Arabalı Yangın Söndürme Cihazı,

Kategorilerine ayrılır. Üçüncü tip ise karbondioksit gazlı yangın söndürme cihazlarıdır. Bunlar ortamda mevcut oksijen oranını azaltır. Yangın reaksiyonunu kırarak sönmesine yardımcı olur. Su ve toz içermemesiyle elektronik malzemelere zarar vermez. B sınıfı yanabilen sıvılar ve C sınıfı yanabilen gazların kullanımına uygundur. Kendi içinde,

 1. 2 kilogramlık Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Cihazı,
 2. 5 kilogramlık Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Cihazı,
 3. 10 ve 30 kilogramlık Karbondioksit Gazlı Arabalı Yangın Söndürme Cihazı,

Olarak ayrılmaktadır. Yangın tüpü satış  yerleri İstanbul içinde alırken tercihlere bu bakımdan dikkat edilmelidir.

Yangın Söndürme Cihazı Aksesuarları Nelerdir?

Yangın söndürme cihazları kendi aksesuarlarına sahiptir. Sisteme ek olarak bunlar da gerekli olduğu durumlarda kullanılabilir;

 1. Regon Plastik YSC Dolabı
 2. Dual- İkili YSC Dolabı
 3. Multibox-Cam Çerçeveli YSC Dolabı
 4. WAVE-YSC Duvar Standı
 5. Multibox-Cam Çerçevesiz Düz Kapaklı YSC Dolabı
 6. LEG- YSC Yer Standı Büyük Boy
 7. LEG- YSC Yer Standı Küçük Boy
 8. Plastik YSC Kabinleri
 9. Sac YSC Kabinleri
 10. K.K.T. YSC Lans Hortumu
 11. CO2 YSC Lansı
 12. Manometreler
 13. Ebur Manometre
 14. Yangın Söndürme Cihazı Koruyucu Kılıfı
 15. Plastik Yangın Söndürme Cihaz Sehpaları

Bunlar dışında da bir takım aksesuarlar bulunmaktadır. Gereksinim duyduğunuz takdirde almanız mümkündür.

Yangın Söndürücü Tipleri Nerelerde Kullanılır?

Her yangın söndürücü farklı bir alanda kullanılmaktadır. Dolayısıyla seçim esnasında dikkatli olunması şarttır. Yangın tüpü imalatçıları bunlar hakkında bilgi sahibi olduğu için destek almanız da mümkün olmaktadır.

Söz konusu sistemler yangınların tiplerine göre belirlenir. Ana hatlarıyla yangınlar ve neleri kapsadıkları ana hatlarıyla şu şekildedir;

 1. A sınıfı yangınlar: Ahşap, kağıt ve kumaş gibi katı maddeleri kapsar.
 2. B sınıfı yangınlar: Tiner, akaryakıt gibi yanıcı ve parlayıcı maddeleri kapsar.
 3. C sınıfı yangınlar: LPG, metan propan gibi maddeleri kapsar.
 4. D sınıfı yangınlar: Sodyum, alüminyum gibi maddeleri kapsar.
 5. E sınıfı yangınlar: Elektrik yangınlarını kapsar.

Bunların hepsinde her yangın tüpü uygun değildir. Bu nedenle alırken doğru ürünü almak büyük önem taşımaktadır. Ardından da herkesin kolayca ulaşabileceği, yangın dolaplarının içerisinde ya da yakınlarına konumlandırılmalıdır. Tüp 2 yılda bir kez tamamen boşaltılarak doldurulur.(1)

Bahçelievler Yangın Tüpü Dolumu

Bahçelievler yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman tüm yangın tiplerinde dolumu uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Kişiler eğer yeni bir yangın tüpü satın alacaklarsa bu noktada Bahçelievler merkezi ekiplerinden bilgi alabilirler. Bununla birlikte hazırda bulunan yangın tüplerinde bilgi alınabilir. Bahçelievler yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman hangi tip yangında kullanılması gerektiği önemlidir bu sebeple yangın tüplerinin içindeki maddeye göre tüplerin dolumu farklılık gösterebilir.

Tüm yangın tipleri kişilerin hayatı boyunca sürekli olarak karşılaşabilecekleri bir sorundur. Bu sebeple bireylerin yangından korunması konusunda bulundukları mekânda yangın tüplerini barındırması ve bununla birlikte dolumunun da düzenli olarak yapılması önemlidir.

Bahçelievler Yangın Tüpleri Dolumu Fiyatları

Yangınlara ilk müdahalede önemli olan yangın tüpleri kilosuna göre farklılaşmaktadır. Bahçelievler yangın tüpleri dolumu fiyatları bakıldığı zaman en uygun fiyat kampanyalarını müşterilerin güvenliği için sağlar. Özellikle en fazla kullanılan tüplerden olan kuru kimyevi tozlu yangın tüpü, A tipi, B ve C tipi olan yangınlarda kullanılmaktadır. A, B ve C tozlu olan yangın söndürme tüplerinde yangın ile mücadelede üstün kapasiteye sahiptir.

Bahçelievler Yangın Tüpleri Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yangın söndürme cihazlarını kullanarak son kullanma tarihi geldiği dönem veya 2 senede bir boşaltılarak tekrardan dolumu yapılmalıdır. Bu sırada yangın tüplerinin testleri mutlaka yapılmalıdır ve basınç göstergesinde düşme durumu olmuşsa tekrar boşaltılarak yangın tüpü dolumu yapılmalıdır. Bahçelievler yangın tüpleri bakımı nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 • Yangın tüpleri üzerinde bulunan basınç göstergesi tüp içerisindeki azot gazın direncini gösterir ve tüp içerisinde 18 bar basınç bulunur basıncı düşen tüplerde tekrar doldurulması önemlidir.
 • Kullanmak istediğiniz yangın tüplerinin yeterli basıncı olmazsa içindeki gazı dışarıya püskürtmez ve süresi dolan yangın tüpünün dolumu kesinlikle ihmal edilmemesi gereken durum olmaktadır.
 • Yangın tüpü dolum işlemlerinde ve tüplerin bakımlarında çok dikkatli olması gerekir. Standartlara uygun malzemelerin kullanılması gerekmektedir.
 • Kullanılacak olan toz ve gazlar kesinlikle profesyonel kişilerce kaliteli malzeme kullanılarak dolumunun yapılması gerekmektedir.

Bahçelievler Yangın Tüpü Dolumu Nasıl yapılır?

Tamamen kaliteli malzemelerle yapılan Bahçelievler yangın tüpü dolumu konusunda ilk yapılması gereken şey tüplerin içindeki azot gazının boşaltılmasıdır. Yangın tüplerinin içindeki azot gazı boşaltılmaktadır ve sonrasında cihazın vanası sökülür ve alet içerisinde bulunan kimyevi madde vakum makinasıyla boşaltılmaktadır. Yangın tüpleri içindeki kimyevi madde çekilir sonraki adımda gövde üstüne bulunan üretim tarihiyle beraber kontrol geçmişi kontrol edilir.

Yangın tüplerinde gövde kullanım süresi geçmiş ise bu noktada gövde kısmında korozyon ve darbe bulunmuyorsa dolum işlemleri yapılır. Uzman kişi ve kurumlarca yangın söndürme tüpünün dolumu yapılmalıdır ve kaliteli doğru şekilde yapılan dolumlar sizlerin olası yangın durumunda mal ve maddi olarak güvenlik sağlar.

Hangi Yangın Tüpü Hangi Yangınlarda Kullanılır?

Yangının hızlı ve etkili bir şekilde kontrol altında alınması ve ilk müdahalenin yapılması için yangın türüne uygun bir yangın söndürme cihazı kullanılmalıdır. Bunun için Bahçelievler yangın tüpü dolumu merkezlerinden yardım alabilir ve yangın türlerine karşı yangın tüplerini sağlayabilirsiniz. En sık görülen yangın türü olan A tipi yangınlar genel olarak yanıcı madde yangınlarıdır ve temel prensibi soğutmaktır bu sebeple kuru kimyevi tüpler kullanılır. Diğer yangın türlerine bakıldığı zaman,

 • B tipi olan yangın türleri temel olarak söndürme prensibi boğmadır. Kuru kimyevi tozlu yangın tüpü köpük ve karbondioksitli söndürme cihazı ile söndürülebilmektedir.
 • C tipi olan yangınların temel prensibi boğma ile gazın kaynağından kesilmesini sağlar ve kuru kimyevi tüplerle söndürülebilirler.
 • D tipi olan yangınlarda genel olarak ısıyı emme yöntemi kullanılır ve kuru kum, döküm talaşı, gibi malzemeler yangını söndürebilirler.

Bahçelievler Yangın Tüpü Dolum Firması Nasıl Seçilir?

Bahçelievler yangın tüpü dolum firması nasıl seçilir bakıldığı zaman tamamen ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru yangın firması seçmeniz önemlidir. Konutların, işletmelerin, fabrikaların, atölyelerin, depoların ve daha birçok alan için yangın tüpü dolum firması gerekmektedir.

Yangın tüpü dolumu uygun teknik ile birlikte test etme aşaması sağlar ve kişilerin yangın tüplerinin periyodik bakımı, dolumu ve yedek parça konusunda yetkin olması önemlidir. Yangın söndürme sistemlerinde sektöre uygun firmalardan yardım alınması önemlidir. Yangın tüpü bakımı periyodik kontrol tebliğini bilmeli ve aynı zamanda sistemin sağlıklı bir şekilde görevlerini devam ettirmesi gerekmektedir.(1)

Topkapı Yangın Tüpü Dolumu

topkapı yangın tüpü dolumu
topkapı yangın söndürme tüpü dolumu

Topkapı yangın tüpü dolumu konusu, yangın tüpü doldurmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Yangın tüpleri yaşam alanlarında yangın risklerine karşı kullanılan önemli koruma araçlarındandır. Acil olan durumlarda küçük olan yangın alanlarını söndürmeye yarayan yangın tüpleri sayesinde, büyük yangınların çıkması ve yayılması önlenebilmektedir.

Kullanımı zorunlu olan yangın tüpleri resmi olan kurumlarda, iş yerlerinde, evlerde, okullarda, hastanelerde ve her türlü yaşam alanında bulundurulmaktadır. Yangın tüplerinin düzenli olarak bakımlarının yapılması ise hayati bir önem taşımaktadır. Bakımları düzenli olarak yapılmayan yangın tüpleri işlevlerini yitirmekte olup, yangın risklerinde ise kullanılamaz bir durumu gelmektedir.

Yangın tüplerinin bakımları dâhilinde ise düzenli olarak ve altı aylık periyotlarla, yangın tüpünün içerisinde yer alan gaz etkisini yitirdiğinden dolayı değiştirilmesi gerekmektedir. Yangın tüpleri dolumları ise ekonomik olan fiyatlarla yaptırılabilmektedir. Topkapı ilçesinde de, yangın tüpü dolumu yapan pek çok firma yer almaktadır.

Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır

Yangın tüpü dolumu her zaman için uzmanlık isteyen bir konu olup, bu nedenle yangın tüpü dolumu yaptırmak isteyen kişilerin güvenilir olan firmalara bu işi yaptırması gerekmektedir. Yangın tüpü dolumları, bu konuda eğitimli ve deneyimli olan kişiler tarafından yapılmaktadır.

Aynı zamanda yangın tüpü dolumlarında, kaliteli ve doğru olan gaz çeşitlerinin de kullanılması hayati bir önem taşımaktadır. Bunlarla beraber yangın tüpü dolumlarında doğru olan ekipmanların ve gereçlerinde kullanılması lazımdır. Bir yangın tüpü dolum işleminde yapılması gerekenler ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

 • Yangın tüpü dolum işleminde ilk olarak, içerisinde yer alan ve basınçlı bir şekilde bulunan gazın tamamen boşaltılarak, yangın tüpünün basınçsız bir hale getirilmesi gerekmektedir.
 • Basınçsız hale gelen tüpün boşaltma valfi silindirinden çıkarılmaktadır..
 • Daha sonra ise yangın tüpünün sifon borusu vanadan sökülerek, vana gövdesi ve yay yerinden çıkarılmaktadır.
 • Bundan sonra ise yangın tüpünün valfi temizlenerek, valf contaları değiştirilmektedir..
 • Yangın tüpünün içi ve dışı tümüyle kontrol edilmektedir.
 • Bütün bu işlemlerden sonra temizlenen valf yerine kullanılarak takılmaktadır.
 • Yangın tüpünün çeşidine göre ve tüpün hacmine uygun olarak tüpün içerisinde söndürme gazı yeniden doldurulmaktadır.
 • Bu söndürme maddeleri ise kuru kimyasal toz, karbondioksit, su ya da benzeri yangın söndürme maddeleri olmaktadır.
 • Yangın söndürme tüpü gaz dolumu yapıldıktan sonra ise uygun olan ölçülerde tüpün basınç ayarları yapılmaktadır…
 • Daha sonra ise herhangi bir gaz sızıntısını önlemek için yapılması gerekli olan sızıntı testi yapılmaktadır.
 • Bütün bu işlemlerden sonra yangın tüpünün bütün hortumları ve diğer parçaları yerlerine sırasıyla takılmaktadır.
 • Dolum işlemi tamamlanan yangın tüpü tartılarak, olması gereken ağırlıkta olup, olmadığı kontrol edilmektedir.
 • En son olarak ise yangın söndürme cihazı emniyet pimi mühürlenerek ve gerekli olan etiketler yapıştırılarak, yangın tüpü dolum işi tamamlanmaktadır.

Yangın Tüpü Dolumu Nedir?

Yangın söndürme cihazları, içlerinde yer alan özel gaz sayesinde, yangın esnasında yangın alanı ile oksijen arasındaki bağlantıyı kesen korunma cihazları olmaktadır. Yangın tüpleri, çıkabilecek olan yangınların özelliklerine uygun olarak üretilmektedir. Bu nedenle yangın tüpleri dolumu yapılırken içerisinde yer alan gazı özelliklerine uygun olan kaliteli gazların kullanılması da büyük önem taşımaktadır.

Hayati bir öneme sahip olan yangın tüplerini her zaman güvenilir olan yangın tüpü dolum işleri yapan firmalara yaptırmak gerekmektedir. Topkapı’da da güvenle yangın tüpü dolumu yapan pek çok iş yeri bulunmaktadır. Yangın tüpü dolumlarından önce ise dolum işlemini yapacak olan firmadan kullanacağı gaz hakkında bilgi alınması iyi bir yol olmaktadır.

Aynı zamanda dolum işleri yapacak olan firmaların, dolum süresince müşterilerine ikame yangın tüpleri olarak adlandırılan yedek yangın tüplerini de, ücretsiz olarak temin etmesi gerekmektedir. Bu ikame yangın tüpleri sayesinde, dolum sırasında çıkabilecek olan yangın risklerine karşı önlem alınmış olmaktadır.

Bazı tüp dolum firmaları ise dolum sırasında ücretsiz olarak vermesi gereken bu ikame yangın tüplerinden ücret talep etmektedirler. Bu gibi ücret talep eden firmalara ise yangın tüp dolumlarının kesinlikle yaptırılmaması gerekmektedir. Yangın söndürme cihazlarının hayati bir önemleri olduğundan dolayı, her zaman için güvenilir olan ve işi bilen yangın tüpü dolum firmalarının tercih edilmesi lazımdır.(1)

Bayrampaşa Yangın Tüpü Dolumu

bayrampaşa yangın tüpü dolumu
bayrampaşa yangın tüpü dolumu firmalari

Bayrampaşa yangın tüpü dolumu işlemlerine bakıldığı zaman Bayrampaşa ilinin seçkin ilçelerinde bakım yapabilirler. İstanbul’un bölgelerinden olan Bayrampaşa bölgesinde yangın tüpü dolum işlemlerine ihtiyacı olan herkes başvuru yapabilecekler. Bayrampaşa bölgesi ile birlikte yakın çevrelerde bulunan kişiler de yangın tüpü ile yangın tüpü dolumu konusunda yardım alabilirler.

Bayrampaşa bölgesinde her geçen gün yangına karşı alınan önlemler artık göstermektedir bu sebeple kişilerin evlerinde, ofislerinde, depolarında yangın tüpü barındırması önemlidir. Yangın durumlarında en fazla ihtiyaç duyulan ürünlerin başında yangın tüpleri geliyor fakat yangın tüpü dolumun da içerisindeki maddelerde önemli olmaktadır.

Bayrampaşa Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Bayrampaşa yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman hızlı bir şekilde uygulanır ve tüplerinizin tüm bakımı halledilir. Yangın tüpleri şiddeti yüksek olan yangınların söndürülmesinde kullanılabilir ve aynı zamanda ilk müdahale için önemlidir. Yangınlara ilk müdahalelere bakıldığı zaman yangın tüplerinin nasıl kullanılacağı da bilinmektedir. Eğer yangın tüplerinin bakımını düzenli bir şekilde yapmıyorsanız bu noktada yangınlara müdahalede etkisiz olabilmektedir. Bayrampaşa yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 • Yangın tüpleri yangın durumunda aranan ürünlerin başında gelir. Yangın tüpleri sulu, köpüklü veya farklı maddelerden bir araya getirilerek doldurulur.
 • Yangın tüpü dolum zamanlarının sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir.
 • Devlet kurumları başta olmak üzere her apartmanda, iş yerlerinde, dairelerde ve insanların yaşam alanında yangın tüplerinin olması gerekir ve özellikle şiddeti yüksek ve tehlikeli olan yangın tüplerinin söndürülmesi için kullanılır.
 • Yangınlara ilk müdahalede kullanılan yangın tüpleri köpüklü, sulu veya farklı maddelerden bir araya getirilebilir ve yangın tüpü dolumu işlemlerinin sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir.
 • Yangınların etkisiz hale getirilmesinde kullanılan ve yangınlarda ilk müdahale genellikle o alanda yer alan kişiler ile yapılır.

Yangın Tüpü Neden Önemlidir?

Olası yangın durumlarında etkili olan yangın tüpleri, itfaiye gelmeden ilk müdahalede etkilidir. Bu sebeple can ve mal güvenliği için her alanda mutlaka yangın tüpü bulunmalıdır. Devlet kurumları, apartmanlarda, iş yerlerinde, dairelerde, evlerde, depolarda ve daha birçok alanda yangın tüplerinin kullanılması gerekir. Yangınlara ilk müdahale genel olarak o alanda bulunan kişiler tarafından uygulanır. Yangın tüpü önemi bakıldığı zaman,

 • İtfaiye gelene kadar kişiler yangın tüpleri ile ilk müdahaleyi yapabilmektedir ve yangın tüplerinin etkili olabilmesi ve verimli olması için içinin dolu olması gerekir.
 • Yangın tüpü dolumu bu noktada oldukça önemlidir ve sürekli olarak kontrol edilmesi önemlidir.
 • İster kuru kimyevi tozlar olsun veya farklı özellikteki söndürücü maddeler olsun fark etmeden düzenli olarak dolumu yapılmalıdır.
 • İsteyen herkes iş yerlerindeki, evlerdeki yangın söndürme cihazlarının bakımlarını yaptırabilirler. Periyodik kontrollerini ve aynı zamanda tekrardan dolum işlemlerini yapılabilirler.

Bayrampaşa Yangın Tüpü Periyodik Kontrol

Yangın tüplerinin periyodik kontrol süresi gelince Bayrampaşa merkezine başvurabilirsiniz. Yangın söndürücü cihazlar içindeki malzemelerle birlikte kullanım alanlarına göre farklılık gösterirler ve yangın söndürücü olan tüplere bakıldığı zaman kuru kimyevi tozlu olan tüpler en yaygın olarak kullanılanıdır. Bayrampaşa yangın tüpü periyodik kontrol bakıldığı zaman,

 • Yangın tüpleri belirli zaman içerisinde bakım ister aksi takdirde olası bir yangın durumunda etkili olmayabilir.
 • Yangın tüplerinin periyodik bakım durumu içerisindeki maddeye göre farklılık göstermektedir bu sebeple yangın tüpleri içerisinde bulunan madde konusunda bilgi alabilirsiniz.
 • Yangın tüpü periyodik bakım işlemlerine bakıldığı zaman dolum ve bakım süresi genel olarak iki senede bir olarak yapılmaktadır. Bazı yangın tüplerinin kontrolü senede iki kez yapılması gerekebilmektedir.
 • Yangın tüplerinin bakımı konusunda kişilerin olabildiğince tüpleri verimli bir şekilde kullanması gerekir ve yangın anında verimli olarak kullandıkları yangın tüplerini doğru yöntemlerle kullanmalıdırlar.

Bayrampaşa Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Yangın anında önemi bulunan yangın tüplerinin her alanda mutlaka bulunması gerekmektedir. Evlerde, ofislerde, apartman, iş yeri, depo gibi alanlarda ve araçlarda bile yangın tüplerinin mutlaka bulunması gerekiyor.

Bayrampaşa yangın tüpü dolumu fiyatları bakıldığı zaman yangın tüpünün kilosuna göre değişebilmektedir, bu kilolar 1 kilodan başlar ve 12 kg ve üstüne çıkabilmektedir ve kullanım alanına göre seçilir. Bununla birlikte yangın tüpünün içeriğindeki maddeye göre yangın tüpü fiyatları farklılık gösterebilmektedir bu sebeple Bayrampaşa yangın tüpü dolumu merkezinden bilgi alabilirsiniz.(1)

Esenler Yangın Tüpü Dolumu

esenler yangın tüpü dolumu
esenler yangın söndürme tüpü dolumu

Esenler yangın tüpleri hem evler hem de iş yerleri tarafından satın alınabilen ürünlerdir. Bu araçların amaçları acil bir durum ortaya çıktığında, küçük yangınları kontrol altına almak ve söndürmektir. Dolayısıyla kontrol edilemeyecek seviyede olan, kullanan kişiyi de tehlikeye atan hallerde kullanılmamaktadır.

Aksine küçük çaplı yangınlara zamanında müdahale edebilmeyi, gerekli durumlarda itfaiye gelene kadar zaman kazanabilmeyi mümkün hale getirir. Yangınlar günümüzde birçok sebepten dolayı olabildiği için bu bakımdan büyük önem taşır. Zira kısa sürede kontrol edilmemesi halinde can ve mal kayıpları artabilmektedir.

Yangın tüpleri burada devreye girerek çözüm sunmaktadır. Kullanıldıktan sonra doldurulmakta olup belirli süre aralıklarla da yeniden doldurulması gerekmektedir.

Yangın Tüpü Nasıl Doldurulur?

Yangın tüpü dolumu oldukça hassas bir süreçtir. Bu nedenle tecrübeli ve eğitimli ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. Esenler yangın tüpü dolumu ana işleriyle şu şekilde yapılır;

 1. Tüp içindeki basınçlı gaz tamamen boşaltılır. Böylece söndürücü basınçsız bir hale getirilir.
 2. İçerisindeki toz çıkarılır. Ardından da boşaltma valfi silindirden alınır.
 3. Sifon borusu vanadan çıkartılır. Ardından vana gövdesi ve yay alınır.
 4. Valf temizlenmesi, contasının değiştirilmesi yapılır. Hasar belirtilerini görebilmek için iç ve dış inceleme gerçekleşir.
 5. Temizliğin yapılması ardından yeni bir valf gövdesi takılır. Ardından da montesi yapılır.
 6. Söndürme maddesi tüpe göre uygun şekilde, talimatlara göre tekrar doldurulur.
 7. Uygun basınç gazı ile basınçlaması gerçekleştirilir. Ardından yine talimatlara göre basınç uygulanır.
 8. Sızıntıları kontrol için test yapıldıktan sonra tahliye nozulu ya da hortumu takılır.
 9. Söndürücü tekrar tartılır.
 10. Emniyet pimine yeni mühür takıldıktan sonra işlemler sonlanır.

Alanında eğitimli ekipler tarafından işlemler kısa sürede güvenli ve prosedürlere uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yangın Tüpleri Kaç Yıl Kullanılmaktadır?

Yangın tüpleri acil durumlarda hızlı biçimde müdahale edilerek, yangının büyümemesine karşı büyük bir yardım sunmaktadır. Buna karşılık kullanımları belirli bir süreyi kapsar. Bu sebeple 2 yılda bir kere tamamıyla boşaltılıp, doldurulması şarttır.

Köpüklü olan tüplerde periyodik bakım ve dolum iki senede bir kezdir. Halokarbon tüp kontrolleri de bu şekilde olmaktadır. Tüpler 18 bar basınç kullanılarak, N2 azot gazıyla doldurulmaktadır. İçerisinde bulunduğu ortamda havanın da etkisiyle 25 bara kadar çıkmaktadır.

Dolayısıyla periyodik aralıklarla uzman ekipler tarafından kontrol edilmelidir. Gövdesinde şişme meydana geleceği için aksi durumda tehlike oluşturur. Esenler yangın tüpü alımı ve doldurumu için profesyonel firmaların seçilmesi bu nedenle büyük önem taşımaktadır.

Yangın Doldurma Tüpleri Hangi Tiplere Sahiptir?

esenler yangın söndürme tüpü
esenler yangın tüpü

Esenler yangın söndürme tüpleri üç farklı seçenekte bulunmaktadır. Bunların her biri kendi içinde farklı kategorilere ayrılır. Bunlardan biri olan Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazları, metal ve elektrik yangınları dışında kalan yerlerde kullanılabilmektedir.

Güçlü bir yapıya sahip olan bu sistem, yangının tekrar canlanmaması için bölgenin oksijenle bağlantısını kesmektedir. Kendi içinde 1 ve 2 kilogramlık, 6-9-12 kilogramlık ve 25-50 kilogramlık Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazı olarak ikiye ayrılır.

25 ve 50 kilogramlık olanlar ayrıca arabalıdır. İkinci tipse köpüklü olan modellerdir. Katı ve sıvı yangın risklerinin bulunduğu yerlerde kullanılmakta olup, oksijen ile alanın bağı köpük kullanılarak kesilmektedir. Dolayısıyla kolay şekilde temizlenebilir.

Köpüklü sistem 2-4 kilogramlık, 6-9-12 kilogramlık ve 25-50 kilogramlık Köpüklü Yangın Söndürme Cihazı olarak farklılaşmaktadır. 25 ve kiloluklar arabalı olan modellerdir. Son tip ise karbondioksit gazlı olan sistemlerdir.

Burada adından anlaşılabileceği üzere elektronik malzemelere zarar vermemektedir. Zira su ve toz kullanmadan, ortamdaki oksijen miktarını azaltarak çalışmaktadır. B sınıfı olan yanıcı sıvılarla C sınıfı yanıcı gazlarda kullanılır.

Esenler yangın tüpü türleri arasında bu seçenekler 2, 5 ve 10-30 kilogramlık Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürme Cihazı olarak değişmektedir.(1)

Yangın Sınıfları Nelerdir?

Yangın tüpleri yangınların sınıflarına göre ayrılmaktadır. Dolayısıyla Esenler yangın tüpü alırken buna dikkat etmeniz gerekir. Ana hatlarıyla,

 1. A sınıfı,
 2. B sınıfı,
 3. C sınıfı,
 4. D sınıfı,
 5. E sınıfı yangınları vardır.

Bunlara göre inceleme yaparak tüpü almanız gerekir. Uzman bir firmaya gitmeniz durumunda evinize ya da işletmenize en uygun olanı, ayrıntıları yetkililer ile paylaştıktan sonra bulmanız mümkündür.

Fatih Yangın Tüpü Dolumu

fatih yangın tüpü dolumu
fatih yangın söndürme tüpü dolumu

Fatih yangın tüpü dolumu hem evler hem de iş yerleri için yapılmaktadır. Bu yangın söndürme sistemleri küçük çaplı yangınlara müdahale ederek söndürmek, kontrol altına almak gibi amaçlara sahiptir.

Bu sayede büyümesi önlenerek olası can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmektedir. Aynı zamanda itfaiyeye de zaman kazandırılabilir. Yangınlar farklı zamanlarda farklı nedenlerden dolayı meydana gelebildiği için bulundurmak can ve mal güvenliği için büyük önem arz etmektedir.

Yangın tüpleri alınması ardından, kullanılmasa bile belirli sürelerde profesyonel ekipler tarafından kontrol edilmeli, tekrar doldurulması için gerekli işlemler yapılmalıdır. Böylece güvenliğin devamı da sağlanabilir. Kurumsal olarak hizmet veren firmalar tercih edilirse güvenilir hizmet alınabilir.

Yangın Tüpü Doldurma Dönemleri Ne Zaman?

Fatih yangın tüpü dolumu sistemin tipi fark etmeksizin yapılması gereken bir işlemdir. Böylece ani bir yangında sorunsuz bir şekilde çalışması mümkün hale gelir. Kullanımı gerçekleştirilmese bile iki yıl geçtikten sonra kontrol doldurulması şarttır.

Bunun yapılması için ilk olarak boşaltılır. Tüm işlemler yapıldıktan sonra hemen kullanıma hazır olmaktadır. Hem halokarbon hem de köpüklü olan türlerde dolum ve periyodik bakımlar bu şekildedir.

Buna ek olarak basınç işlemlerinin doğru yapılması da gerekmektedir. Yangın doldurma tüplerinde 18 barlık basınç kullanılmaktadır. N2 azot gazından yararlanılmaktadır. Ancak 18 bar bulunduğu yerde mevcut havaya göre, zaman içerisine 25 bara çıkabilmekte, bu süreçte gövdesi de şişmektedir.

Böylece büyük tehlikeler meydana geldiği için alanında uzman ve eğitimli ekipler tarafından gerekli incelemeler, düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Yangın Tüpleri Nasıl Doldurulur?

Yangın tüpü doldurma işlemleri ilgili iş yerinde veya evde kişiler tarafından değil, uzman ve eğitimli ekipler tarafından yapılmaktadır. Fatih yangın tüpü dolumu için işlemler ana hatlarıyla şu şekilde yapılmaktadır;

 1. Tüpün içerisinde yer alan basınçlı gaz alınarak basınçsız bir ortam sağlanır.
 2. Sistemdeki toz alınır. Ardından da silindirden boşaltma valfi alınır.
 3. Sifon borusu vanadan alındıktan sonra yay ve gövdesi alınır.
 4. Vana ayrıntılı bir şekilde temizlendikten sonra contası da değiştirilir. İç ve dış sistemleri incelenerek, hasar olup olmadığı kontrol edilir.
 5. Bu işlemlerin tamamlanması ardından eskisi yerine yeni bir valf gövdesi eklenir ve monte edilir.
 6. Talimatlara göre cihazın söndürme maddesi eklenir.
 7. Talimatlara göre basınç uygulaması yapılır.

Bu işlemlerin tamamlanması sonrasında sızıntının mevcut olup olmadığını anlayabilmek için kontrol gerçekleştirilir. Sonrasında ise tahliye nozulu ya da hortumu takılır. Söndürücü tekrar tartıldıktan sonra emniyet pimine yeni mühür takılarak işlemler sonuçlandırılır.

Yangın Sınıfları Nelerdir?

Yangınlar farklı nedenlerden dolayı çıkabilmektedir. Bu durum üretilen tüpleri de etkilemektedir. Bazı söndürme cihazları belirli yangın sınıflarında daha etkili sonuçlar vermektedir. Bunların bilinmemesi, doğal olarak alınacak sonuçları olumsuz etkileyecektir.

Günümüzde yangın sınıfları A, B, C, D ve E olarak verilmektedir. Kişilerin ister ev ister iş yeri kullanımı olsun bunları bilmesi, uygun bir tercih gerçekleştirmesi gerekir. Eğer hangisi olduğuna karar veremiyorsanız firma yetkililerine ilgili konuda bilgi vererek, yardım almanız da mümkündür.

Ev Yangın Tüpleri Nelerdir?

Yangın tüpü dendiğinde birçok kişinin aklına iş yerleri gelse de evlerde de kullanılabilmektedir. Bu nedenle Fatih yangın tüpü dolumu hizmeti bu ortamlar için de verilebilir. Eğer eviniz için almayı düşünüyorsanız, kuru kimyevi tozlu sistemler ve karbondioksit kullanan söndürücüleri tercih etmeniz mümkündür.

Tüpün ne kadar ağır olması gerektiği ise her eve göre değişebilir. Bu nedenle alım esnasında yetkililerden bilgi edinmek önerilir.(1)

Yangın Tüpü Türleri Hangileridir?

Yangın tüpleri günümüzde üç farklı tipte üretilmektedir. Ev ve iş yerleri bu nedenle alırken dikkatli bir şekilde hareket etmelidir. Fatih yangın tüpü dolumu tüpün türü fark etmeden hepsine yapılabilmektedir.

İlk yangın tüpü türü kuru kimyevi tozlu yangın söndürme cihazlarıdır. Bunlar metal ve elektrik yangınları dışındaki yerlerde tercih edilebilir. Güçlü yapıları olup ağırlıklarına göre üç sınıfa ayrılmaktadır.

İkinci yangın tüpü tipi ise köpüklü sistemlerdir. Katı ve sıvı yangınlarda yararlanılmakta olup ağırlığa göre üç sınıfa ayrılır. Bu ilk iki tür, yangını söndürmek için oksijen ile yanan bölgenin bağlantısını kesmeyi hedeflemektedir.

Ancak üçüncü tür olan karbondioksit gazlı sistemler ise ortamdaki oksijeni azaltarak, yangını bitirmeyi amaçlar.  Toz ve su olmaması nedeniyle elektronik eşyalara zarar vermemektedir.

Şişli Yangın Tüpü Dolumu

şişli yangın tüpü dolumu
şişli yangın söndürme tüpü dolumu

Şişli yangın tüpü dolumu merkezleri ile Şişli bölgesinde veya İstanbul’un her noktasında bulunan yangın tüpü dolumu merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Yangın durumu bir anda meydana gelen bir olaydır ve bununla birlikte kişilerin her an önlem alması önemlidir. Yangınlarda ilk müdahalenin uygulanması için yangın tüpleri önemlidir ve yangın çıktığı zaman akla gelen ilk şey yangın tüpleri olmaktadır. Yangınların büyümeden söndürülmesinde yangın tüpleri önemli bir yer tutar.

Yangın tüpü önemi olduğu kadar nerden alınacağı da önemlidir bu sebeple Şişli yangın tüpü dolumu için kişiler başvurabilir ve uygun fiyatlı olan yangın tüplerinden yararlanabilirler. Firmaların rekabet ortamından etkilenmeyen Şişli yangın tüpü dolumu kaliteli olan yangın tüplerini sizlerin güvenliği için sağlamaktadır.

Şişli Yangın Tüpü Dolumu Neden Önemlidir?

Yangın tüpleri iki senede bir olarak bakım ister bu sebeple kişilerin iyi bir araştırma yaparak kaliteli hizmet veren firmaları seçebilirler. Şişli yangın tüpü dolumu hızlı bir şekilde dolum yapar ve bununla birlikte tüplerin periyodik bakımı hakkında kişiler firma üzerinden bilgi alabilirler. Şişli yangın tüpü dolumu neden önemlidir bakıldığı zaman,

 • Yangın durumunda en fazla ihtiyaç duyulan ürünlerin başında yangın tüpleri gelir ve sulu, köpüklü veya farklı maddelerden bir araya getirilerek doldurulan yangın tüpü dolumunun sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir.
 • Devlet kurumları başta olmak üzere her apartmanda, iş yerlerinde, dairelerde ve insanların yaşam alanında yangın tüplerinin olması gerekir ve özellikle şiddeti yüksek ve tehlikeli olan yangın tüplerinin söndürülmesi için kullanılır.
 • Yangınlara ilk müdahalede kullanılan yangın tüpleri köpüklü, sulu veya farklı maddelerden bir araya getirilebilir ve yangın tüpü dolumu işlemlerinin sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir.
 • Yangınların etkisiz hale getirilmesinde kullanılan ve yangınlarda ilk müdahale genellikle o alanda yer alan kişiler ile yapılır.

Şişli Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Şişli yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman hızlı ve pratik bir şekilde hizmet verilmektedir. Yangın tüp dolumu ve bakımı işlemlerinde çok dikkatli davranılması gerekir ve standartlara uygun olan malzemelerle kontrollerin yapılması gerekir. Dolum işlemlerinde işleme alınan cihazların ilk olarak içerisindeki azot gazının yani itici gazın boşaltılması gerekir. Şişli yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 • Dolum işlemi için işleme alınan cihazların içerisindeki azot gazının yani itici gazın boşaltılması gerekiyor sonrasında boşaltımdan sonra tüpün vanası sökülür ve içinde yer akan kimyasal maddelerin vakum makinesi tarafından boşaltılması gerekmektedir.
 • Gövde üzerinde yer almakta olan üretim tarihi ile birlikte kontrol geçmişine bakılır, kullanım süresi dolduktan sonra tüpler hidrostatik testten geçirilmektedir.
 • Gövde kullanım süresi geçmemiş olan ve gövde üzerinde korozyon ve darbe olmayan tüplerde dolum işlemi yapılır.
 • Yangın tüplerinin iç tarafı boş bir biçimde vakum makinesine konulur ve gövdenin içine boşaltım işlemi yapılır.
 • Vana hazır hale geldikten sonra cihaz üzerine konularak cihaz tamamen kapatılır.

Şişli Yangın Tüpü Dolum Firması Nasıl Seçilir?

Konutların, işletmelerin, fabrikaların, atölyelerin, depoların ve daha birçok alan için yangın tüpü dolum firması gerekmektedir. Şişli yangın tüpü dolum firması nasıl seçilir bakıldığı zaman tamamen ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru yangın firması seçmeniz önemlidir. Yangın tüpü dolumu uygun teknik ile birlikte test etme aşaması sağlar ve kişilerin yangın tüplerinin periyodik bakımı, dolumu ve yedek parça konusunda yetkin olması önemlidir.

Yangın söndürme sistemlerinde sektöre uygun firmalardan yardım alınması önemlidir. Yangın tüpü bakımı periyodik kontrol tebliğini bilmeli ve aynı zamanda sistemin sağlıklı bir şekilde görevlerini devam ettirmesi gerekmektedir.

Şişli Yangın Tüpü Dolumu Fiyat

Şişli yangın tüpü dolumu fiyat avantajlarına bakıldığı zaman oldukça uygundur ve yangın tüplerinin boyutuna göre, içeriğindeki maddeye göre farklılık göstermektedir. Kilogramlarına göre ayrılan yangın tüplerinin dolum işlemlerinde harcanan ürün seviyesine göre de fiyatlar değişebilir. Bu duruma göre çok fazla uçuk fiyatlar olmaz ve yangın tüplerinin en iyi şekilde doldurularak yangınlara karşı hazır hale gelmesi önerilmektedir.

Her alanda bulunması gereken yangın tüplerinin dolumu için kişiler mutlaka kendilerine en yakın yangın tüpü dolumu tesislerine gitmelidir. İstanbul bölgesinde bulunan dolum işlemleri için kişiler yangınlara müdahalede gerekli teçhizatı sağlayabilirler.(1)

Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu

zeytinburnu yangın tüpü dolumu
zeytinburnu yangın tüpü dolumu

Zeytinburnu yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman İstanbul Zeytinburnu bölgesinde yaşayan kişiler kendilerine en yakın merkeze giderek başvuru yapabilirler. Yangın ile mücadelede önemli bir yeri olan Zeytinburnu yangın tüplerinin her daim yanında bulunması gerekir. Böylece acil yangın durumlarında kişiler yangın tüplerini ilk müdahalede kullanabilirler.

Zeytinburnu yangın tüpü dolumunun doğru şekilde uygun standartlarla dolumunun yapılması gerekir alanında uzman olan ve tecrübeli olan kişilerce yapılmalıdır. Yangın anında etkili olan yangın tüpü konusunda kişilerin yangına uygulaması önemlidir. Böylece can ve mal güvenliği daha iyi bir şekilde sağlanır ve ister tatbikat sırasında denenmiş olsun fark etmeden yangın tüpü dolumu yapılır.

Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu Önemi

Yangın söndürme tüplerinin herhangi bir yangın anında aktif bir şekilde kullanılması önemlidir böylece yangın büyümeden çok iyi bir şekilde yangın kontrol sağlanır. Zeytinburnu yangın tüpü dolumu önemi bakıldığı zaman merkez ekipleri yangın söndürücülerin en yüksek çalışma koşulunda olması sağlanır ve olası bir yangın durumunda söndürme maddesinin uygun bir şekilde doldurulması ile müdahale de kolaylaştırır. Yangın tüpü dolumunun önemi bakıldığı zaman,

 • Yangın durumu önlem almama ve dikkatsizlik gibi sebeplerden meydana gelebilmektedir özellikle elektrikli aletlerinin kullanım durumunun artması ile birlikte bu duruma bağlı olan yangınlar sıklaşmıştır.
 • Yangın tüplerinin zamanı geldiğinde bakımı ve dolumu yapılmazsa bu noktada yangın zamanda işe yaramayabilmektedir, yangın tüpleri özellikle yangının ilk müdahalesinde önemlidir.
 • Yangınlarda meydana gelecek her türlü tehlikenin en aza indirilmesi için yangın söndürme maddelerinin iyi bir şekilde kullanılması gerekir ve bununla beraber yangın söndürme cihazlarında yangınların etkisiz hale gelmesi noktasında önemli bir detay olmaktadır.
 • Yangın söndürme maddelerine göre yangın söndürme tüplerinin dolumu yapılır ve kişiler bu noktada en doğru bilgiyi Zeytinburnu yangın tüpü dolumu firmalarından alabilirler.

Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Yangın tüpünün dolumu mutlaka deneyimli ve eğitimli profesyonellerle yapılmalıdır. Yangın tüplerinin tam performans çalışması için doğru makine ile birlikte uygun bir şekilde doldurmasını sağlanması gerekir. Zeytinburnu yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 • Söndürücü içeriğinde bulunan basınçlı gaz tamamen boşaltılmalıdır ve tüp basınçsız bir hale getirilerek içindeki toz çıkartılmaktadır.
 • Boşaltma valfi silindirden çıkartılır ve ilk olarak sifon borusu vanadan çıkarılır sonrasında vana gövdesi ile yay çıkartılır.
 • Teknisyen olan kişiler tüpün valfini temizler ve valf contası değiştirilerek tüp kontrol edilir.
 • Söndürme maddesi karbondioksit, su, kuru kimyasal toz ve benzeri olarak tüpün boyutuna uygun miktarda olarak tüp içine doldurulur.
 • Yangın söndürme tüpünün uygun basınçlandırması ile gaz ile tekrardan basınçlandırılır. Yeniden doldurma talimatlarında belirtildiği gibi tüp içerisinde basınç uygulanır.
 • Sızıntı belirtileri kontrol edilir ve emniyet pimine mühür takıldıktan sonra etiket yapıştırılır.

Zeytinburnu Yangın Tüpü Maddeleri Nedir?

Yangın söndürme maddelerinin kapsamında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Aynı zamanda yangın tüpü maddelerinin ne tür bir yangında uygulanacak olması da önemlidir. Bu yangınlara göre A sınıfından F sınıfa kadar birçok yangında kullanılmaktadır bu sebeple yangın tüplerinin de içine konularak maddelerin belirlenmesi önemlidir. Zeytinburnu yangın tüpü maddeleri nedir bakıldığı zaman,

 • Yangın söndürme maddeleri olarak kişiler kuru kimyevi tozlar, sulu kimyasallar, söndürücü sistemleri ve daha birçok yangın söndürme maddeleri bulunmaktadır.
 • Yangın söndürme tüplerinde en fazla kullanılan tüpler olan kuru kimyevi tozlar A sınıfı B sınıfı ve C sınıfı olan yangınlarda etkilidir. Bu sebeple yeni tüp alacak kişiler yangın söndürme tüpü olarak bu tüpleri tercih edebilirler.
 • Okul, hastane gibi ortamlara bakıldığı zaman genel olarak su ve hortum sistemi kullanılır.
 • Karbondioksit gazlı olan yangın tüpleri genel olarak yanan maddenin üzerini kaplar ve yanıcı maddeyi oksijensiz bırakır, yangının söndürülmesi sağlanır.

Zeytinburnu Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Zeytinburnu yangın tüpü dolumu fiyatları bakıldığı zaman yangın tüpünün kilosuna göre değişebilmektedir, bu kilolar 1 kilodan başlar ve 12 kg ve üstüne çıkabilir. Bununla birlikte yangın tüpünün içeriğindeki maddeye göre yangın tüpü fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Yangın anında önemi bulunan yangın tüplerinin her alanda mutlaka bulunması gerekmektedir. Evlerde, ofislerde, apartman, iş yeri, depo gibi alanlarda ve araçlarda bile yangın tüplerinin mutlaka bulunması gerekiyor.(1)

Maslak Yangın Tüpü Dolumu

maslak yangın tüpü dolumu
maslak yangın söndürme tüpü dolumu

Maslak yangın tüpü dolumu evlere ve iş yerlerine sunulan bir hizmettir. Yangın tüpleri ani durumlarda kullanılmakta olup küçük çaplı yangınları söndürebilmek, kontrol altına alabilmek için kullanılmaktadır.

Böylece zamanında müdahale edilerek büyümemesine, itfaiyeye zaman kazandırılmasına, can ve mal kayıplarının minimum seviyeye indirilmesine olanak tanır. Yangın sebepleri arasında birçok nedenden dolayı, farklı zamanlarda meydana gelebilmektedir. Bu nedenle tüpler büyük önem taşımaktadır.

Ancak bunların da belirli periyodik kontrolleri, yeniden dolum süreçleri vardır. Dolayısıyla kullanılmasa bile dikkatli olunması gerekir. Bu işlemler profesyonel şekilde gerçekleştirildiği için kurumsal olarak çalışan ve alanında uzman ekiplere sahip olan firmalardan yardım almak şarttır.

Yangın Tüpü Dolumu Kaç Yılda Bir Yapılır?

Maslak yangın tüpü hem evlere hem de iş yerlerine yangına hızlı müdahale ederek riskleri, tehlikeyi daha büyümeden söndürme imkanını sunar. Bu mümkün olmasa bile itfaiye gelene kadar büyümesi kontrol altına alınabilir.

Bu tüpler, iki yılda bir kez tekrar doldurulmaktadır. Öncesinde boşaltılarak, gerekli işlemler kısa sürede yapılır. Köpüklü ve halokarbon tüplerde gerek dolum gerekse periyodik bakım iki senede bir kere gerçekleştirilir.

18 bar basınç kullanılmakta olup N2 azot gazı kullanılarak doldurulur. Buna karşılık bulunduğu yerdeki havaya göre zaman içerisinde basınç 25 bara kadar çıkabilir. Buna müdahale edilmemesi de tehlikeli durumlara neden olur. Zira süreç içinde gövdesi de şişmektedir.

Periyodik aralıklarla bunların kontrollerinin gerçekleştirilmesi de böylece büyük önem arz etmektedir. Alanında uzman ekipler, size bu konuda kısa sürede yardımcı olabilir.

Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Maslak yangın tüpü dolumu alanında profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Gerekli eğitimin olmaması ciddi problemlere yol açacağı için dikkatli hareket edilmelidir. Yapılan işlemler, sırasıyla şu şekildedir;

 1. Yangın söndürme cihazındaki basınçlı gaz tamamen alınarak, basınçsız yapılır.
 2. İçerisinde bulunan toz alındıktan sonra boşaltma valfi silindirden alınır.
 3. Vanadan sifon borusu çıkarılarak, vana gövdesi ve yayı alınır.
 4. Vana temizlenmesi ve vana contasının değiştirilmesi işlemleri gerçekleştirilir. İç ve dış inceleme yapılarak hasar kontrolü sağlanır.
 5. Sistem temizlendikten sonra yeni valf gövdesi konulur ve monte edilir.
 6. Cihaza ilgili söndürme maddesi, talimatlara göre yeniden doldurulur.
 7. Bu tamamlandıktan sonra uygun basınç talimatlara göre gerçekleştirilir.
 8. Sızıntı olup olmadığına dair kontroller yapılır. Ardından tahliye nozulu veya hortumu takılır.
 9. Söndürücü yeniden tartıldıktan sonra, emniyet pimine yeni mühür takılır.

Böylece tüm işlemler sonuçlandırılır.

Yangın Doldurma Sistemi Türleri Nelerdir?

Maslak yangın tüpü farklı tiplerde üretilmektedir. Bunlar rastgele alınmamalı, yangın türlerine göre incelenmelidir. Zira her biri farklı yerlerde kullanılmaktadır. Üç farklı tip olup birincisi Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Söndürme Cihazlarıdır.

Bu tip tüpler metal ve elektrik yangınları haricindeki her alanda kullanılabilen, güçlü modellerdir. Oksijen ile yanan bölge arasındaki ilişkiyi keserek yangını söndürmeyi hedeflemektedir. Kendi içinde 1 ile 2 kilogramlık, 6-9-12 kilogramlık ve 25-50 kilogramlık olarak ayrılmaktadır.

Yangın söndürme tüplerinin ikinci modeli köpüklü olup katı ve sıvı yangınlarda yararlanılmaktadır. Köpük ile yangın ve oksijen arasındaki bağlantı kesilerek, alevlerin sönmesi hedeflenir. Kendi içinde üçe ayrılmakta olup bunlar 2-4, 6-9-12 ve 25-50 kilogramlıktır.

Maslak yangın tipi türleri arasında son seçenek ise karbondioksit gazlı cihazlardır. Su ve toz olmaması sebebiyle elektronik malzemelere zarar vermez. Ortamdaki oksijen oranını azaltarak, yangını söndürmeyi hedeflemektedir.

Yangın Sınıfları Hangileridir?

Yangın tüpleri anlaşılabileceği üzere yangının kökenine göre uygulanmaktadır. Dolaysıyla doğru yangında doğru tüp olmaması alınacak sonuçları minimuma indirebilir. Bu nedenle alım yaparken A, B, C, D ve E sınıfı yangınları bilmeniz gerekir.

Her biri farklı maddeleri kapsamaktadır. Evinize veya işletmenize alırken buna göre tercih etmek önerilmektedir. Alım esnasında firma yetkilisine ilgili detayları verirseniz, daha iyi yönlendirmeler yapabilmeniz mümkündür.

Evlerde Hangi Yangın Tüpleri Kullanılabilir?

Maslak yangın tüpü sadece iş yerlerinde değil, evlerde de kullanılabilir. Bu bakımdan hem kuru kimyevi tozlu sistemler hem de karbondioksit kullanan yangın söndürücüler kullanılabilir. Ağırlık konusu ise eve göre değişmektedir.

Eğer alım esnasında evin metrekaresi hakkında bilgi verirseniz, yetkililer bu konu üzerine sizi daha ayrıntılı bir şekilde bilgilendirebilir.(1)

Kağıthane Yangın Tüpü Dolumu

kağıthane yangın tüpü dolumu
kağıthane yangın tüpü dolumu ücreti

Kağıthane yangın tüpü dolumu ekipleri ile kişiler en kaliteli hizmetleri sunabilmek için kendilerini sürekli olarak geliştiriyor ve kişilerin yangın durumunda en kaliteli yangın tüplerini kullanması için yardım ediyor. Yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman kişiler yangın tüplerini doldurma hizmeti alabilecekler. İstanbul gibi kalabalık bölgelerde sıklıkla çıkan yangınlarda kişilerin yangın tüplerinin düzenli olarak doldurulması önemlidir.

Uygun fiyatlarla dikkat çeken yangın tüpü dolum işlemi pratik ve hızlı bir şekilde yapılır. Katı yangınlarında, sıvı yangınlarında ve gaz yangınlarına karşı kullanılan tüplerin düzenli bakımı gerekmektedir. Bununla birlikte elektrik veya metal yangınlarında da kullanılan özel gazın tüplerinde dolumu yapılır.

Kağıthane Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Kağıthane yangın tüpü dolumu fiyatları bakıldığı zaman cazip fiyat ve farklı avantajları ile birlikte İstanbul’un birçok bölgesinden gelen müşterilere imkân sağlamaktadır. Bütün bu yangın tehdidine bakıldığı zaman farklı şekilde belirlenen söndürücü malzemelerle yangın tüpleri doldurulmaktadır. Kağıthane yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman,

 • İstanbul’un en önemli ilçelerinden olan Kağıthane bölgesi özellikle yeni yaşam konutları ile türlü iş yerleri dikkat çeker bu sebeple söz konusu olan bölgede yaşayan kişiler nüfus düşünüldüğü zaman birçok farklı ihtiyaç öne çıkmaktadır.
 • Yangın tüpleri birçok farklı şekilde bulunur ve kişiler her türlü farklı malzemede bulunan tüplerde kullanılabilir.
 • Anadolu yakası ve Avrupa yakası fark etmeden her yerden gelen çağrılara cevap verilir ve kişiler yangın tüpü dolumunu rahatlıkla yapabilirler.

Kağıthane Yangın Tüpü Dolum Nasıl Yapılır?

Yangına karşı alınması gereken önlemlere bakıldığı zaman yangın tüplerinin kullanılması önemlidir ve bununla birlikte her türlü ortamda değerlendirilen yangın tüpleri son derece pratik olmaktadır. Bunun yanı sıra birbirinden farklı yangın tüplerinde kullanılan yangın söndürücü malzemelerin elden geçirilmesi gerekmektedir. Kağıthane yangın tüpü dolum nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 • Yangın tüplerinin anında kullanılabilir duruma geldiğinden emin olmalıdır ve uzman ile tecrübeli yangın tüpü dolum ekipleri hem yangın tüpü değişiminde hem de tüp yenilemede önemlidir.
 • Çeşitli unsurlarla birlikte yangın tüpü dolumu konusunda güven içerisinde yürütülmesi için ciddi bir yangın durumunda pratik bir biçimde değerlendirilmesi konusu öne çıkar.
 • Yangın tüpü dolum işlemleri kullandıktan sonra yapılabilir ve kullandıktan sonra kesinlikle periyodik bakım işlemlerinin yapılması gerekir.
 • Kağıthane yangın tüpü dolumu hizmetlerine bakıldığı zaman profesyonel ekiplerimizce verilmektedir ve son derece uygun fiyatlar sunulmaktadır.

Kağıthane Yangın Tüpü Periyodik Bakım

Kağıthane yangın tüpü periyodik bakım ile söndürme cihazları bakım, imalat ve dolumu konusunda sizlere senelerin birikimi üzerinde teknik ve saha tecrübesi ile hizmet vermektedir. Köpük, muhteviyat olarak bakıldığı zaman deterjan, basınçlı su ile elde edilir. Böylece yanan yüzeyi kaplar hava akışı ile dolayısı ile oksijen temasını önler. Kağıthane yangın tüpü periyodik bakım işlemleri bakıldığı zaman ağırlıklı olarak senelik şekilde yapılır. Yangın tüpü periyodik bakım bakıldığı zaman,

 • Yapılan yangın tüpü periyodik bakımları bakıldığı zaman B ve C grubuna girer ve birçok yangınlarda kullanılır.
 • Yangın tüpü periyodik bakımı tozu olan yangın tüplerinde yangının kontrol altına alınması için önemlidir ve bununla birlikte kişilerin yangın tüpü çeşitlerine göre bakımını farklı zamanlarda yapabilirler.
 • ABC tozlarda kimyasal reaksiyondan ayırma ile boğma şekli ile yangını söndürür ve dikkat edilmesi gereken nokta ABC tip tozlu olan portatif yangın söndürme tüpleri özelliğini yitirmeden muhafaza edilmesi önemlidir.
 • Kağıthane karbondioksitli yangın tüpleri bakımının yapılmasında B, C ile E sınıfı olan yangınlarda kullanılmasında önemlidir bu sebeple karbondioksitli olan yangın tüplerinin ayrı bakımı yapılması gerekir.

Kağıthane Yangın Tüpü Cihazlarının Bakımı

kağıthane yangın tüpü cihazlarının bakımı
kağıthane yangın söndürme tüpü cihazlarının bakımı

İstanbul gibi büyük bir kent içerisinde Kağıthane bölgesinde yangın tüpü doldurma bölgeleri bulunur. Kağıthane yangın tüpü bakım ile cihazların tekrardan doldurulması, yeni yangın tüpleri, aylık veya yıllık bakımlar mümkün olmaktadır. Kağıthane yangın tüpü cihazlarının bakımı işlemlerinde yangın tüpleri ister az kullanılmış olsun ister çok kullanılmış olsun tüm tüplere bakım, dolum işlemleri yapılabilir.

Yangın tüpü dolumu veya cihazların bakımında tüm yangın söndürücü tüplerinde uygun yasa ve yönetmenliklerle tekrar doldurulması şarttır. Bu sebepten dolayı yangın tüplerinde içine konan malzemeden kullanılan metot farklılık gösterebilir ve dolum için Kağıthane yangın tüpü dolumu merkezlerinden hizmet alabilirsiniz.(1)

Eminönü Yangın Tüpü Dolumu

eminönü yangın tüpü dolumu
eminönü yangın tüpü dolumu nasıl

Eminönü yangın tüpü dolumu firması kendini sürekli olarak geliştiren politikası ile birlikte müşteri memnuniyetini büyütmeyi hedefleyerek olası yangın durumlarında destek sağlamaktadır. Dinamik kadrosu ile birlikte olası yangın durumlarına karşı alınan önlemlerde tüplerin dolumunu sağlamaktadır. Son teknoloji ekipmanları ile birlikte tüplerinizde bulunan maddelere göre dolum sağlar ve bununla birlikte tüplerinizin periyodik bakımını da sağlar.

Yangın ile mücadele etmenin en önemli ürünlerden biri yangın tüpleridir. Bu sebeple yangın tüpleri canlı hayatında büyük bir öneme sahiptir. Yangın tüplerinin sadece alınması yetmez iki senede bir veya içerisindeki maddeye göre dolum zamanlarında düzenli bakımının yapılması da önemlidir.

Eminönü Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Eminönü yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman ilk etapta tamamen profesyonel kişilerce uygun malzemelerle yapılması önemlidir. Dolum işlemi için işleme alınan cihazlarda ilk olarak içindeki azot gazının yani itici gazların boşaltılması gerekir ve azot gazlarının boşaltımından sonrasında tüp vanası sökülür ve içinde bulunan kimyasal maddede vakum makinesi ile boşaltılmaktadır. Eminönü yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 • Yangın tüpü içerisindeki madde tamamen boşaltılır ve işlem sonrasında kontrol geçmişi kontrol edilir. Eğer kontrol süresi gelmişse kontrol edilir bu noktada üretim tarihide önemlidir eğer çok eski ise yenisinin sağlanması önerilir.
 • Kullanım süresi dolmuş yangın tüpleri hidrostatik testten geçirilmektedir fakat gövde kullanım süresi dolmayan tüplerde üzerinde darbe gibi veya korozyon gibi durumlar bulunmuyorsa eğer dolum işlemleri yapılabilir.
 • Cihazların iç tarafı boş bir şekilde vakum makinasına konulur ve toz vakum makinasıyla beraber gövdenin içine boşaltımı sağlanır.
 •  İşlem sonrasında gönde üzerinden sökülen vananın içi sökülür ve temizlenir, cana hazır hale getirilir ve cihaz kapatılır.

Eminönü Yangın Tüpü Dolumu Fiyat

Eminönü yangın tüpü dolumu fiyat durumu bakıldığı zaman tüplerin içindeki maddeye, tüplerinin kilogramına göre farklılık göstermektedir. Kilogramlarına göre ayrılan yangın tüplerinin dolum işlemlerinde harcanan ürün seviyesine göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Bu durumuna göre fiyatlar tamamen sizlerin cebine göre uygun olarak hazırlanır.

Özellikle yüksek binalara veya büyük depolara sahip olan kişilerin hazır tutması gereken yangın tüplerinin fiyatları ev tüplerine göre farklı olabilir. Fakat yangın tüpleri can ve mal güvenliği için oldukça önemli olan cihazlardır. Satın alınan yangın tüplerinin belirli aralıklarla dolum işlemlerinin de yapılması gerekir aksi takdirde yangın durumunda kişilerin ilk müdahaleyi yapmasında başarısız olabilirler.

eminönü yangın tüpü dolumu fiyat
eminönü yangın söndürme tüpü dolumu fiyat

Eminönü Yangın Tüpü Dolumu Önemi

Yangın anında yangın tüplerine ihtiyaç duyulması durumuna bakıldığı zaman bu tüplerin önemi genel olarak fark edilmelidir. İster daha öncesinde kullanılmış olsun isterseniz de bu yangın tüplerinin tatbikat sırasında denenmiş olsun fark etmeden yangın tüpünün uygun malzemelerle doldurulması önemlidir. Yangın tüpü dolumu önemi bakıldığı zaman,

 • Eminönü merkezinde verilen hizmetlerde bu noktada yangın tüplerinin dolumunu sağlar. Bununla birlikte cazip kampanyaları ile uygun fiyatları sağlar.
 • Eminönü yangın tüpü dolum işlemi bakıldığı zaman işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Yangın söndürmede tüplerin herhangi bir yangında aktif bir şekilde kullanılması önemlidir. Yangının büyümemesi aynı zamanda iyi bir şekilde müdahalenin gerçekleştirilmesi önemlidir.
 • Yangın durumuna hızlı bir şekilde müdahale etmek ve bu zaman zarfında doğru bir şekilde kullanımının sağlanması için öncesinde yangın tüplerinin uygun malzemelerle doldurulması önemlidir.
 • Yangın tüplerinde bakımının periyodik şekilde yapılması önemlidir ve içinin dolu olup olmadığı kontrol edilmelidir. İçerisindeki yangın söndürücü olan malzemelerin geçerliliğini yitirmemiş olduğu teyit edilmelidir.

Yangın Tüpü Periyodik Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yangın tüplerinin periyodik bakımı içerisindeki maddeye göre yapılır. Bazı tüpler senelik bakım ister bazı yangın tüpleri iki senede bir periyodik bakım isteyebilmektedir. Eğer yangın söndürme tüpleri herhangi bir sebepten dolayı kullanıldıysa mutlaka tekrardan doldurulması gerekir. Üstelik kullanımına bakıldığı zaman tüp tam olarak bitmediyse yine de doldurulması gerekir.

Eminönü yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman ister kuru kimyevi olan tüpler veya farklı söndürücü özelliği olan gazlar ile doldurulan yangın tüplerinin doldurulması yapılmaktadır. İstanbul bölgesinde Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan ve tüm yangın tüpü dolumu ihtiyacı olan kişilere hizmet verilmektedir. Yangın tüplerinin düzenli bakımı, dolumu veya yeni bir tüp alımı için gelebilirsiniz.(1)

Beylikdüzü Yangın Tüpü Dolumu

Beylikdüzü yangın tüpü dolumu ile kişiler bu bölgede yangına karşı önlemlerini alabilecekler. Beylikdüzü bölgesinde yangın tüpü veya farklı yangın sistemleri arıyorsanız senelerdir hizmet veren firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Beylikdüzü ilçesinde yer alan firmamız ile kişiler imalatını yapmış olduğunuz yangın söndürme cihazları konusunda destek alabilecekler.

Beylikdüzü yangın söndürme cihazları bakıldığı zaman bunlardan en önemlilerinden biri yangın tüpü dolumu olmaktadır. Beylikdüzü yangın tüpü dolumu işlemine bakıldığı zaman,

 • Beylikdüzü çevresinde yangın tüpü dolumu firması arayan kişiler bizlere başvuru yaparak işletişime geçebilirler, kurumsal veya bireysel yangın söndürücü cihazları arasında bulunan yangın tüplerinin dolumunu bizlerle yapabilirsiniz.
 • Beylikdüzü yangın söndürme ve tüp dolumu konusunda en kısa sürede dolum ve bakım işlemlerini yapar ve tarafınıza teslim eder.
 • Firmamız yangın söndürme ve güvenlik konusunda senelerdir birçok kişiye hizmet vermiş ve yangın tüpü dolum işlemleri için profesyonel davranmıştır.
 • Yangın tüplerinin dolum ve bakımı tamamlandıktan sonra tarafınıza hızlı bir şekilde iletilecek ve bununla birlikte birçok hizmet sağlamaktadır.

Beylikdüzü Yangın Söndürme Firmaları

Beylikdüzü yangın söndürme firmaları arasında bilinen bir firma olan firmamız yangın tüpü satışı konusunda hizmet vermektedir. Özellikle bu zamana kadar ortaya koyduğu çalışmalarla birlikte adından sıklıkla söz ettirir. Yangın söndürme cihazları bakıldığı zaman boşalan yangın tüpü konusunda dolum ve farklı yangın söndürme cihazlarının bakımını yapmaktadır. Bununla birlikte tüplerdeki aksaklıkların giderilmesi gibi farklı çözümleri de sağlamaktadır.

Uygun fiyatlarla birlikte cazip avantajlarını ve hizmet tariflerine yansıtılır ve özellikle günümüzde yangınların artması ile beraber kişiler önlemlerini almaktadır. Yangın söndürme sistemlerin gelişmesi ile birlikte kişiler profesyonel ekip ihtiyacı bünyesindeki uzmanlarla karşılaşabilecekler.

Beylikdüzü Yangın Tüpü Dolumu

Bilinen en gelişmiş yangın önlemlerinden biri yangın tüpleridir. Fakat yangın tüpü sağlayan kişilerin yangın tüplerini düzenli bir şekilde yapması önemlidir. Bununla birlikte uygun fiyat avantajları sağlanabilir ve İstanbul’a ait olan birçok ilçe ve semt içerisinde kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlanabilir. Beylikdüzü yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman,

 • En kaliteli dolum işlemlerini uygulayan Beylikdüzü yangın tüpü dolumu ile kişiler diğer işletmelerden farklı olarak tüp dolumunu kaliteli bir şekilde sağlamaktadır.
 • Yangın tüplerinin dolumunun güvenilir ve düzenli bir şekilde yapılması önemlidir çünkü yangın tüpleri kullanılmasa bile yıllık periyodik bakıma ihtiyaç duyar.
 • Yangın söndürme tüpleri hortum su ile olabilir, kuru kimyevi toz ve tüp şeklinde olabilir veya söz konusu önlemlerin alınması esnasında periyodik bakım yapılması gerekmektedir.
 • Beylikdüzü yangın tüpü konusunda en uygun fiyatlı ve en avantajlı sistemleri sizlere sunmaktadır.

Yangın Söndürme Tüpü Nasıl Kullanılır?

Yangın söndürme tüplerinin kullanımının bilmesi önemlidir bunun sebebi olası bir yangın durumunda ilk müdahalenin yapılmasının sağlanmasıdır. Yangın söndürme tüpü nasıl kullanılır bakıldığı zaman kişiler Beylikdüzü yangın söndürme cihazları noktalarından bilgi alabilir ve ilk defa yangın tüpü alımında etkili hizmet alabilirler. Yangın söndürme tüpü nasıl seçilir ve nasıl kullanılır bakıldığı zaman olası bir yangın durumunda önlem alınmalıdır bu önlemler,

 • Yangın söndürme tüplerinden en fazla kullanımı olan tüpler kuru kimyevi olan tüplerdir bunun dışında karbondioksitli olan tüpler veya benzer söndürücü olan tüplerin kullanılması önemlidir.
 • Yangın söndürme tüplerinin bakımı, kontrolü ile tekrar dolum imkânı sağlayan Beylikdüzü yangın söndürme cihazları merkezlerinden yardım alabilirsiniz.
 • Kullanılan yangın söndürme malzemelerinin kalitesi ile birlikte işçilikle detaylarını çok iyi bir şekilde uygular ve bu sebeple ekiplerin tercih edilebilirliği artar.
 • Yangın tüplerinin periyodik bakımı konusunda kişiler yardım alabilir ve bununla birlikte iş güvenliği yasalarına ve uygulamalarına uygun olacak şekilde yangın söndürme tüplerinin dolumu ile hazır hale getirmesi sağlanır.
 • Tatbikatlarda kullanılan ve yangın esnasında değerlendirilen yangın söndürme tüpleri ile kişiler ekipler ve uzmanlardan yardım alabilirler.

Yangın Tüpü Periyodik Bakımı

Yangın söndürme tüplerinin periyodik bakım zamanı geldiği zaman tüplere gerekli işlemlerin yapılması önemlidir. Yangın tüpü periyodik bakımı bakıldığı zaman tüp içerisinde bulunan kuru kimyevi toz veya karbondioksit gibi malzemelerin kontrol edilmesi önemlidir. Gerektiği zaman yangın tüplerinin bakımı yapılması ve dolumunun düzenli olarak yapılması önemlidir. Yangın söndürme sistemleri ile yangın tüpleri konusunda Beylikdüzü yangın söndürme cihazları merkezlerinden yardım alabilirsiniz.(1)

Beyazıt Yangın Tüpü Dolumu

Beyazıt yangın tüpü dolumu ile kişiler işinin ehli uzmanlar tarafından hizmet alabilirler. Sadece dolum değil yangın tüpü dolumu için bakımı, periyodik kontrollerini ve tekrardan dolum işlemlerini güvendikleri ekiplerce yaptırabilirler. Yangın tüpleri evlerin, binaların, iş yerleri gibi birçok alanın güvenliği için önemlidir. Olası bir yangın durumunda kişiler ilk müdahale olarak yangın tüplerini kullanabilirler.

Tüm bu yangın tüpü dolumu işlemleri için profesyonel kişilerce yapılması önemlidir ve dilerseniz sizlerde yangın söndürme tüplerinin bakımı için ekiplerle iletişime geçebilirsiniz. Böylece mekanların yangın tehlikesine karşı korunmasında yangın tüpü gibi önlemleri alabilirsiniz.

Beyazıt Yangın Tüpü Bakımı

Günümüzde artan güvenlik ihtiyaçlarından olan yangın tüpleri birçok kişinin hassasiyetle üzerinde durduğu bir konudur ve bununla beraber bu alanda hizmet veren uzman kişilerin oluşturduğu tecrübeli ekipler İstanbul bölgesinde ve Beyazıt bölgesinde hizmet alabilirler. Sadece bu alanda değil yangın söndürücüleri hakkında bilgi birikimi ile deneyimi olan kişilerden hizmet alabilirler. Beyazıt yangın tüpü bakımı konusunda,

İstanbul Yangın Tüpü Dolumu Nerede Yapılır

Başta Beyazıt bölgesi olmak üzere İstanbul’un birçok noktasında yangın tüpü dolum hizmeti verilmektedir. İstanbul yangın tüpü dolumu merkezleri içerisinde yer alan Beyazıt yangın tüpü dolumu kalitesi ile beraber kendini göstermektedir. Pek çok kişi için önemli hizmetler arasında bulunan yangın tüpü dolumu kurum ve kuruluşlara kolaylık sağlar ve güvenilir adımlarla birlikte yangın tüpü dolumunu sağlarlar. Yangın tüpü dolumu işlemlerinde,

 • Sadece yangın tüpünün dolumu değil zamanı dolan tüplerin yenilenmesi işlemlerinin yapılması da özel ekipler tarafından sağlanır ve İstanbul gibi kalabalık bir kentte ekipler müşterilere hızlı bir şekilde hizmet sağlar.
 • Yangın tüpü dolumunun doğru şekilde uygun standartlarla dolumunun yapılması gerekir alanında uzman olan ve tecrübeli olan kişilerce yapılmalıdır.
 • Yangın anında etkili olan yangın tüpü konusunda kişilerin yangına uygulaması önemlidir. Böylece can ve mal güvenliği daha iyi bir şekilde sağlanır ve ister tatbikat sırasında denenmiş olsun fark etmeden yangın tüpü dolumu yapılır.
 • Yangın durumu önlem almama ve dikkatsizlik gibi sebeplerden meydana gelebilmektedir özellikle elektrikli aletlerinin kullanım durumunun artması ile birlikte bu duruma bağlı olan yangınlar sıklaşmıştır.

Beyazıt Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Yangınlarda meydana gelecek her türlü tehlikenin en aza indirilmesi için yangın söndürme maddelerinin iyi bir şekilde kullanılması gerekir ve bununla beraber yangın söndürme cihazlarında yangınların etkisiz hale gelmesi noktasında önemli bir detay olmaktadır. Yangın tüpü dolumu fiyatları tüplerin kilogramına göre içindeki maddeye göre farklılık göstermektedir.

Yangın söndürme maddelerine göre yangın söndürme tüplerinin dolumu yapılır ve kişiler bu noktada en doğru bilgiyi Beyazıt yangın tüpü dolumu firmalarından alabilirler. Yangın tüpünün dolumu mutlaka deneyimli ve eğitimli profesyonellerle yapılmalıdır. Yangın tüplerinin tam performans çalışması için doğru makine ile birlikte uygun bir şekilde doldurmasını sağlanması gerekir bu sebeple kişiler dolum merkezlerinden bilgi alabilirler.

Yangın Tüpü Dolumu Önemi

Beyazıt yangın tüpü dolumu önemi bakıldığı zaman konusunda kontrollerinin düzenli olarak yapılması önemlidir bununla birlikte doğru konumlandırılması gibi birçok faktörde önemli olmaktadır aksi takdirde canlıların yaşam alanlarında can ve mad güvenliğinin sağlanması zor olabilmektedir. Tebliğ ile yönetmenlik üzerinde belirtilmiş olan kontrollerinin de yapılması önemlidir. Tüp dolumu yapan firmalar üzerinden yönetmenlik kapsamında bilgi alabilirsiniz.

Kısaca yangın tüpleri her yaşam alanında bulunması zorunlu olan malzemelerdir. Aynı zamanda tüpü dolumu bakıldığı zaman müşterilerin memnuniyetini sağlanmalıdır. Yangın tüpleri dolum konusunda insan hayatına önem veren ekiplere sahip yangın tüpü dolum firmaları ile çalışınca kişilerin gündelik hayatındaki yangın riski azaltılabilir.(1)

Bağcılar Yangın Tüpü Dolumu

Bağcılar yangın tüpü dolumu, özellikle Bağcılar ilçesinde ikamet eden pek çok insanın en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Olası çıkabilecek olan yangınlara karşı önlem amaçlı bulundurulan yangın tüpleri, yangın çeşitlerine karşı koruma özelliklerine sahip olacak şekilde üretilmektedir.

Yangın tüpleri hayati öneme sahip olan korunma cihazları olup, bu nedenle bakımlarının da aksatılmadan ve düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak bakımı yapılmayan yangın tüpleri ise işlevlerini yitirmekte ve yangın söndürme aşamasında etkili olamamaktadır.

Buna bağlı olarak yangın söndürme cihazlarının içerisinde yer alan basınçlı söndürme gazının, altı aylık periyotlar halinde düzenli olarak değiştirilmesi ve yenilenmesi lazımdır. İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisi olan Bağcılar ilçesinde de, işinin ehli olan pek çok yangın tüpü dolumu yapan iş yeri bulunmaktadır. Bu firmalar sayesinde güven içerisinde yangın tüpü dolumları ekonomik olan fiyatlarla yaptırılabilmektedir.

Yangın Tüpü Dolumu Nedir?

yangın tüpü dolumu nedir
yangın söndürme tüpü dolumu nedir

Yangın söndürme tüpleri, yaşam alanlarında bulundurulması zorunlu olan cihazlar olup iş yerlerinde, fabrikalarda, okullarda, resmi kurumlarda ve ev gibi benzeri her türlü yerde olmaktadır. Yangın tüplerinin düzenli olarak aylık ve yıllık bakımlarının ihmal edilmeden yapılması lazımdır. Yangın tüpü dolum işlerinin işinde deneyimli olan ve bu konuda güvenilir olan firmalara yaptırılması gerekmektedir.

Yangın tüpü dolumunda içerisinde yer alan gazın da kaliteli olması lazımdır. Bu nedenle yangın tüpü dolumu yaptırmadan önce firmadan kullanacağı gaz hakkında bilgi alınması gerekmektedir. Bağcılar yangın tüpü dolumu işlerinde dolumu yapacak olan firmanın, ücretsiz olarak ikame yangın tüpü hizmeti de vermesi gerekmektedir.

İkame yangın tüpleri, dolum yapılan süre boyunca olası yangınlara karşı önlem amaçlı verilmektedir. Bu sayede herhangi bir yangın çıkma durumunda ikame yangın tüpü kullanılabilmektedir. Bazı yangın tüpü dolum işi yapan firmalar ise ikame yangın tüpü için ücret talep etmektedir. Bu gibi firmalara ise hiç bir zaman itibar edilmemesi gerekmektedir.

Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

Çıkabilecek olan yangınları önlemek amacıyla kullanılan yangın tüpleri dolumları bu konuda özel eğitim almış kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu yangın tüpü dolum işleri yapılırken, aynı zamanda yangın tüplerinin genel bakımları ve muayeneleri de uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu sayede yangın tüpleri komple bakımdan geçmiş olmaktadır.

Yangın tüplerinin hiç kullanılmasa bile altı aylık periyotlarla içerisinde yer alan gazın boşaltılması ve yeniden doldurulması lazımdır. Bunun nedeni ise zamanla yangın tüpleri içerisinde yer alan gazın etkisi yitirmesinden kaynaklanmaktadır. Bağcılar yangın tüpü dolumunda ise ilk olarak içerisinde yer alan basınçlı azot gazının boşaltılması gerekmektedir.

Basınçlı olan bu gaz tamamen boşaltıldıktan sonra ise diğer kontrollerin yapılmasına başlanmaktadır. Yangın tüpünün vanası çıkarılarak içerisinde bulunan diğer kimyasal maddelerde boşaltılmaktadır. Bu boşaltma işlemleri sırasında ise son teknolojilere uygun olarak imal edilmiş olan özel vakum makineleri kullanılmaktadır. Bütün teknik kontroller sağladıktan sonra ise yangın tüpünün içi ve dışı detaylı bir şekilde incelenmektedir. Tüpte yıpranmaların olup, olmadığının kontrolü ise bazı testlerle yapılmaktadır. Bu testlerin olumlu sonuçlanmasından sonra ise yangın tüpü dolum işlemine başlanmaktadır.

Bunun için ilk olarak yangın tüpünün özelliğine ve hacmine uygun olan kimyasal toz hazırlanarak, özel makineler aracılığı ile bu toz tüpün içerisine aktarılmaktadır. Daha sonra ise yangın tüpünden çıkarılan mekanik parçalar temizlendikten sonra tekrardan yerlerine takılmaktadır.

En son olarak ise yangın tüpünün vanası yerine takılmakta ve özel mengeneler yardımı ile yangın tüpü kapağı iyicene sıkılaştırılmaktadır.  Yangın tüpünün gaz kaçağı kontrolleri de yapıldıktan sonra hortumları da yerlerine sabitlemekte ve böylelikle yangın tüpü dolum işlemi başarı ile tamamlanmış olmaktadır.(1)

Yangın Tüpü Çeşitleri Nelerdir?

Yangın tüpleri içerisinde yer alan özel kimyasal maddelere ve hacimlerine göre sınıflandırılmaktadır. Buna bağlı olarak yangın tüpleri hacim olarak en çok 1 kg, 6 kg ve 12 kg olarak kullanımı tercih edilmektedir. Bu hacimlerde bulunan yangın tüpü çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Köpüklü Yangın Tüpleri
 • Metal Gazlı Yangın Tüpleri
 • Gazlı Yangın Tüpleri
 • Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleri
 • Karbondioksit Gazlı Yangın Tüpleri
 • Sulu Yangın Tüpleri

Bağcılar yangın tüpü dolumu fiyatları ise yukarıda yazılı olan yangın tüpü çeşitlerine göre kendi içlerinde farklılık gösteren fiyatlar olmaktadır.

Avcılar Yangın Tüpü Dolumu

Avcılar yangın tüpü dolumu İstanbul bölgesinde bulunan en aktif merkezlerden biridir. Canlı güvenliği açısından önemli olan yangın tüpleri, belirli periyotlarla tekrardan doldurulması gerekir. Bu sebeple en iyi hizmeti veren Avcılar yangın tüpü dolumu ile çalışan kişilerin profesyonelliği ile sektör içerisinde kendisinden söz ettiriyor. Piyasa değerlerine uygun olarak yapılan dolum fiyatlarına sahip olan Avcılar yangın tüpü dolumu merkezi hizmet kalitesi ile adından söz ettirmektedir.

Avcılar Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Piyasa değerlerine göre daha uygun dolum fiyatına sahip olan Avcılar yangın tüpü dolumu fiyatları firması içerisinde hizmet kalitesi dikkatleri üzerinde çekiyor. Bununla beraber yangın tüpleri çoğu zaman hayat kurtarıcı nitelikte olur bu sebeple dolum işlemleri titizlikle yapılmalı ve kontrolü tam olarak sağlanmalıdır. Avcılar yangın tüpü dolumu merkezi içerisinde müşteri ile birlikte önce güven ilkesi ile çalışmalarını yürütür. Avcılar yangın tüpü dolumu konusunda,

 • Evlerde, işletmelerde, arabalarda, iş makinelerinde ve kısaca insanın olduğu her yerde yangın riski bulunuyor bununla birlikte insan hayatı adına risk taşıdığı her yerde yangın tüpü kullanılmalıdır.
 • Bu noktada Avcılar yangın tüpü dolumu fiyatları bakıldığı zaman uygun fiyatlı hem de yangın tüplerini en kaliteli şekilde sunan bir firmadır.
 • Avcılar yangın tüpü ile hizmet gereği olarak düzenli kontrollerle birlikte içi boşalan veya dolum değişim tarihi gelen risk barındıran yangı tüplerinin bakımını yapan profesyonel ekiplerden yardım almak gerekir.
 • Yangın tüpü detaylarını bilen, bu işe hâkim olan ve yangın tüpü dolumunun inceliklerine göre işlemleri gerçekleştirmeyen firmalar ile çalışarak insan hayatını riske atabilmektedir. Bu sebeple Avcılar yangın tüpü dolumu firmasından yardım almanız gerekir.

Avcılar Yangın Tüpü Dolumu Firması

Avcılar ilçesinde çalışmalarını yürüten Avcılar yangın tüpü dolum firması uygun dolum ile birlikte müşterilerinin ve ceplerinin dostu olmayı başarır hem de yüzlerini güldürmektedir. Bu sebeple Avcılar bölgesinde yangın tüpü ve yangın tüpü dolum firması arayanlar hemen ulaşabilirler.

İstanbul gibi kalabalık bir şehirde yangın önlemleri ile güvenlik çalışmaları önemlidir. Avrupa ile Anadolu yakası olsun olmasın her noktasında acil bir durum meydana geldiğinde ilk ulaşılabilecek ekipman olan yangın tüplerinin doğru bir şekilde çalışması önemlidir.

Yangın Tüpü Dolumu Önemi

Yangın tüpü dolumu önemi bakıldığı zaman yangın tüplerinin dolumu önemlidir. Kontrollerinin profesyonel ve işinin ehli olan insanların yapması önemlidir. Bu sebeple uzmanların verdiği onay doğrultusunda tüpler teslim edilir ve yangın söndürme tüplerinin uygun şartlarda dolumu başarı ile sağlanır. Sektör içerisinde yangın tüpleri konusunda benzerleri arasında sıyrılarak kendine yeni bir yer edinmiştir. Yangın tüpü dolumu önemi bakıldığı zaman,

 • Yangın tüplerinin dolumu konusunda kontrollerinin düzenli olarak yapılması önemlidir bununla birlikte doğru konumlandırılması gibi birçok faktörde önemlidir.
 • Tebliğ ile yönetmenlikte belirtilen kontrollerinin yapılması önemlidir. Tüp dolumu yapan firmaların da bu bilgilere sahip olması önemlidir.
 • Avcılar yangın tüpü dolumu bakıldığı zaman müşterilerin memnuniyetini sağlamak önemlidir ve insan hayatına önem veren ekiplere sahip yangın tüpü dolum firmaları ile çalışınca kişilerin gündelik hayatındaki yangın riski azaltılabilir.
 • Avcılar yangın söndürme tüpü dolumu yangın tüplerine ihtiyacı olan herkesin ulaşabileceği bir bölgede bulunuyor ve herhangi bir acil durumda kişiler Avcılar bölgesinde bulunan firmamıza hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

İstanbul Yangın Tüpü Dolumu

İstanbul Avcılar bölgesinde yangın tüpü dolum firması yangın tüpü ihtiyacı olan herkese hizmet vermektedir. Herhangi bir acil durumda bile kişiler her daim kolay ve hızlı bir şekilde firma ile iletişime geçebilmek mümkün olmaktadır. Sizlerin de yangın tüpü almaya ve yangın söndürme tüplerinin bakımını yaptırmak veya içi tamamen boşalan yangın tüplerinin dolumu için güvenli bir şekilde firma ile görüşebilirsiniz. İstanbul yangın tüpü dolumu firması için bizlere başvuru yapabilirsiniz.

Bu zamana kadar çok sayıda iş yeri ve ev yerinin yangın ile mücadelesinde önemli katkılar sağlayan İstanbul Avcılar yangın tüpü dolumu ile kişiler söz konusu olduğu her gün hizmet alabilirler. Yangın çıktığı anda veya başlangıç anında ilk müdahaleyi almak ve öncesinden önlem almak için yangın tüpü dolumu şart olmaktadır. Uygun fiyatlarda yangın tüpleri için Avcılar yangın tüpü firmamıza başvuru yapabilirsiniz.(1)