Yangın Tüpü Satış Yerleri İstanbul

yangin tüpü satiş yerleri istanbul
yangin tüpü satiş yerleri istanbul

Yangın tüpü satış yerleri İstanbul bölgesinde kaliteli bir şekilde hizmet vermektedir. Hayatın her alanında gereken yangın tüpleri yangınların önlenmesinde etkili bir hizmet sunar. Bu sebeple yaşamın olduğu her alanda yangın tüplerinin olması gerekir. Yangın tüpü satışı yapan yerlerin satışı her geçen gün artış göstermektedir bununla birlikte yangın tüpü alırken iyi bir araştırma gerekmektedir.

Yangın tüpü satış yerleri seçimi yapılırken uygun fiyatlı ve hem de nitelikli bir yangın tüpü cihazı seçilmelidir. Yangın tüpleri üretim tesisi ile birlikte yangın tüplerinin dolumunu da yapan bir alan olmalıdır. Böylece tüpü aldığınız yerde dolum işlemlerini de yapabilir ve bakım işlemlerini de yaptırabilirsiniz.

En İyi Yangın Tüpü Firmaları

Günümüzde en fazla öne çıkan güvenlik önlemleri arasında yangın tüpleri, yangın söndürme sistemleri arasında yer alıyor. Yangın tüpleri birçok farklı tipte üretilmektedir. Günümüzde en fazla bilinen yangın tüpü modellerini en iyi yangın tüpü firmaları sağlamaktadır. En fazla kullanılan yangın tüpleri şu şekildedir,

  • Köpüklü olan yangın söndürücü çeşitleri
  • Karbondioksit gazlı yangın söndürücü çeşitleri
  • Kuru kimyevi tozlu yangın söndürücü çeşitleri

Gibi birçok tarzda olabilmektedir. Yangın tüpü ürünü satın alacağınız zamanlarda öncelikle hangi tip bir söndürücüye ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Bu kapsamda yangın tüpü satan yapan yerler yani yangın tüpü imalatçıları ile görüşerek bir uzmandan destek alabilirsiniz. Özellikle yaşam alanlarına göre seçilen yangın tüpleri farklı olabilmektedir.

Yangın Tüpü Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın tüpü alınırken özenli davranılması gerekmektedir. Ancak bu sayede yaşam alanlarının güvenliği sağlanabilir ve bu kapsamda yangın tüpü ürünü alırken ürünün gerekli kalite belgelerine sahip olunması gerekmektedir. Yangın tüpü alınırken profesyonel bir yangın tüpü imalatçıları ve firmadan destek almak önemlidir. Bununla birlikte uluslararası kalite standartlarına uygun yangın tüpleri seçilmelidir. Yangın tüpü alınırken dikkat edilmesi gerekenler bakıldığı zaman,

  • Yangın tüpü alınırken içerisindeki maddeye dikkat etmelisiniz. Bununla beraber köpüklü olan yangın söndürücüleri seçilirken hangi yangın sınıfına etkili olacağına bakmalısınız.
  • Satın alınacak yangın tüplerinin manometreleri kontrol edilmelidir ve bununla beraber tüp manometrelerdeki basınç yeşil ibrede 18 bar civarında olmalıdır.
  • Tüp üzerinde veya alt kısmında CE soğuk damgası, seri numarası, imalat senesi, tüpün boş ve dolu ağırlık numarası, imalatçı firmanın adı, tescil edilen marka ile beraber orijinal etiketi bulunmalıdır. Eğer bulunmuyorsa tüpler tercih edilmemelidir.
  • Alınacak olan tüplerin hiçbir kısmında vuruk, aşınma, korozyon, pas gibi durumlar olmamalıdır. Kendi tüpleriniz de böyle bir duruma geldiyse mutlaka değiştirin.
  • Tüp üzerinde belirtilen ilk dolum ile son dolum arasında en az 4 sene olmalıdır.
  • Yangın tüplerinin mutlaka TSE belgeleri olmalıdır bununla beraber Bilim sanayi ve teknoloji bakanlığından alınan periyodik muayene ile bakım yetki belgesi gerekmektedir.
  • Yangın tüpü seçilirken kilosuna, içerisindeki maddeye dikkat etmelisiniz. Bu durum için yangınların sınıfını bilmeniz gerekmektedir.

Yangın Tüpü Dolumu

Yangın söndürme cihazlarının belirli aralıklarla dolum ile bakımı yapılması gerekir. Bu bakımların tamamen profesyonel kişilerce yapılması gerekmektedir. Söndürücülerin bakımını yapan üretici veya servis firmalarının Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekiyor. Yani verilen dolum ile servis yeterlilik belgesinin olması gerekiyor. Yangın tüpü satış işlemlerine bakıldığında tüplerin periyodik bakımları yapılmalıdır.

Yangın tüplerinin satın aldıktan sonra periyodik bakımlarının mutlaka takip edilmesi ve bununla birlikte bakım formlarının tüplerin üzerinde bulunması gerekiyor. Yangın tüpü imalat yapan alanlardan dolum ve bakım işlemi yapabilirsiniz. Aksi takdirde olası bir yangın anında yangın tüpleri kullanılamayabilir ve yangın anında can ve maddi kaybınız olabilir. Bu sebeple düzenli kontrol edilmesi gerekir.

Yangın Tüpü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yangın tüpü bakımı nasıl yapılır konusunda görsel kontrolleri ile birlikte düzenli bir şekilde belirtilen tarihlerde kontrol edilmesi gerekir. Tüplerin yangın tipine uygun olarak tespit edilmesi gerekir ve bununla beraber yerlerinde olup olmadığına bakılmalıdır. Yangın tüpleri üzerinde basınç manometresi bulunur ve bu manometrenin düzenli kontrolü gerekmektedir. Eğer manometre kırmızı gösteriyorsa içerisindeki madde tamamen kullanılmaz anlamına gelir.

Yangın tüpü firmaları yangın tüplerinin bakımını yapabilmektedir. Firmalar tüplerin birçok bakım işlemini yapabilmektedir bununla birlikte yangın söndürücülerin içerisindeki maddeyi tamamen boşaltarak tekrardan doldurmaktadır. Böylece olası bir yangın durumunda yangın tüpleri kullanılabilmektedir.(1)