En Ucuz 6 Kg Yangın Tüpü Fiyatları

En ucuz 6 kg yangın tüpü fiyatları konusu, özellikle mekânlarında yangın tüpü bulunanların ya da bulunması zorunlu olan yerlerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Yangın tüpleri acil olan durumlarda, çıkan yangınları anında söndürmek ya da kontrol etmek için kullanılan en önemli koruma cihazlarından birisi olmaktadır.

Yangın tüpleri çoğu kez büyümesi muhtemelen olan yangınları en başında engelleyen ürünler olmaktadır. Bu nedenle her mekânda bir yangın tüpünün bulunması çok önemli ve gerekli bir konu olmaktadır. Yangın tüplerinin yasal olarak da bulunması gereken başlıca yerler ise iş yerleri, motorlu araçlar, konutlar, hastaneler, oteller, fabrikalar ve buna benzer olan pek çok yer olmaktadır.

Yangın tüpleri kullanımında ise bu cihazların bakımlarının düzenli olarak yapılması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle yangın tüplerinin 6 aylık periyotlar halinde, yeniden doldurulması gerekmektedir. Bu yangın tüpü dolum işlemleri ise dolum yapan firmalara göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Bu nedenle yangın tüpünü, en ucuz ve en ekonomik olan fiyattan dolumunu yaptırmak için detaylı bir şekilde piyasa araştırmasının yapılması gerekmektedir.

0212 482 56 88 ve 0532 715 12 27 numaralı hatlarımızdan detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

En Ucuz 6 Kg’lık Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

Yangın tüpü bakımı yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir diğeri de, En Ucuz 6 Kg Yangın Tüpü Fiyatları olmaktadır. Yangın tüpleri dolumunda kullanılan tüpün özelliklerine ve kullanılacak olan dolum gazına göre dolum fiyatları kendi içlerinde farklılıklar göstermektedir. 6 kg’lık olan yangın tüpleri ise kullanımı en pratik olan yangın tüpleri çeşitleri arasında bulunmaktadır.

6 kg’lık olan yangın tüpleri, en çok evlerde ve arabalarda kullanımı tercih edilmektedir.  Yangın tüplerinin bakımı kadar, 6 aylık periyotlarla olmak üzere içinde bulunan gaz özelliğini yitirdiği için değiştirilmesi ve yeniden doldurulması da hayati önem taşımaktadır. Bunun içinse güvenilir olan yangın tüpü dolum firmalarının seçilmesi lazımdır.

Piyasa fiyatının çok altında olan fiyatlarla yangın tüpü dolumu yapan firmalara hiç bir zaman güvenilmemesi gerekmektedir.  Bu nedenle bu işte uzman olan ve yetkili olan firmalara En Ucuz 6 Kg Yangın Tüpü Fiyatları yaptırılması şarttır. Aynı zamanda yangın dolumu yapacak olan firmanın bu dolum esnasında hangi gazları kullanacağının da titizlikle araştırılması önemli olmaktadır.

Bunlarla beraber 6 kg’lık yangın tüpü doldurulmasında bir diğer önemli hususta, yangın tüpü dolum işini yapan firmaların dolum yapılacak yangın tüpleri yerine ikame yangın tüpü bırakması zorunluluğu olmaktadır. Dolum işlemi boyunca kullanılabilen bu ikame yangın tüplerinin olası bir yangına karşı bir tedbir olarak bütün dolum firmaları tarafından bırakılması zorunlu olmaktadır.(1)

Bazı firmalar ise bu ikame yangın tüplerine ayrı bir fiyat biçmekte olup, bu tarz bir ek ücret talep edilmesi ise yasal olarak suç olmaktadır. Bu ikame yangın tüplerinin, her zaman yangın tüpü dolumu yapan firmalar tarafından ücretsiz olarak müşterilere sunulması gerekmektedir.

6 Kg’lık Yangın Tüpü Çeşitleri Nelerdir?

Yangın tüpü alımlarında en çok tercih edilenlerden birisi de, 6 kg’lık yangın tüpleri olmaktadır. Bu nedenle birçok insan En Ucuz 6 Kg Yangın Tüpü Fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır. 6 kg’lık yangın tüpleri fiyatları ise bu cihazların taşıdığı özelliklere ve kullanılan gaz çeşitlerine göre kendi içlerinde farklılıklar göstermektedir. Yangın tüpü fiyatlarını belirleyen ana unsur ise cihazın modeli olmaktadır. Buna bağlı olarak en çok kullanılan yangın tüpü cihazı çeşitleri ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

 • Köpüklü Yangın Tüpleri
 • Sulu Yangın Tüpleri
 • Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleri
 • Karbondioksit Gazlı Yangın Tüpleri

Köpüklü Yangın Tüpleri

yangın tüpü dolum işlemleri
yangın tüpü dolum işlemleri nelerdir

Köpüklü yangın tüpleri, en çok kullanımı tercih edilen yangın söndürücülerden birisi olmaktadır. Köpüklü yangın tüplerinin içerisinde bulunan köpüklü gaz anında yanan maddelerin üstünü kapatmakta,  oksijenin kesilmesine yardımcı olmakta ve böylelikle ortamın ısısının düşmesini sağlamaktadırlar. Elektrikten kaynaklı olan yangınlar için köpüklü yangın tüpleri kullanılmaktadır. En Ucuz 6 Kg Yangın Tüpü Fiyatları hakkında araştırma yaptığımızda çeşitlerini

Sulu Yangın Tüpleri

Sulu yangın tüpleri ise saman, odun, kâğıt, tekstil ve kömür gibi benzeri nesnelerin söndürülmesinde kullanılmaktadır.

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleri

Metal ve elektrik yangınlarında yani A, B ve C tipi yangınlarda ise kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri kullanılmaktadır.

Karbondioksit Gazlı Yangın Tüpleri

Elektrik ve gazlı ortam yangınlarında ise karbondioksit gazlı yangın tüpleri kullanılmaktadır.

6 Kg’lık Yangın Tüpü Dolum Fiyatları 2022

6 Kg Yangın Tüpü Dolum Fiyatları İstanbul ilinde ikamet edenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Günümüzde yaşam alanları içerisinde yangın tüpü kullanımı zorunlu olup, kullanılan bu yangın tüpleri ile büyüyebilecek olan büyük yangınlar çıktığı anda kolaylıkla engellenebilmektedir. Bu nedenle yangın tüpü kullanımı hayati öneme sahip olan bir konu olmaktadır.

Yangın tüpü çeşitleri içerisinde ise en çok kullanımı tercih edilen 6 kg’lık yangın tüpleri olup, bu tüplerin bakımlarının ise düzenli periyotlarla yapılması gerekmektedir. 6 kg’lık yangın tüpü dolumu konusunda ise İstanbul’da yangın tüpü dolum işi yapan pek çok firma bulunmaktadır.

6 Kg’lık Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

İsanbul ili içerisinde 6 Kg Yangın Tüpü Dolum Fiyatları İstanbul kendi içlerinde firmasına göre farklılık gösteren fiyatlar olabilmektedir. Bu nedenle 6 kg’lık yangın tüpleri dolum işleminden önce iyi bir piyasa araştırması gerekmektedir. Ekonomik olarak uygun olan fiyatlara sahip olan pek çok yer firma yangın tüpü dolum işi yapmaktadır.

Bu piyasa araştırması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yangın tüplerini genel piyasa fiyatından çok daha düşük fiyata yapan firmalara dikkat edilmesi gerekliliği olmaktadır. Gereğinden fazla düşük fiyata yangın tüpü dolduran bu gibi firmalar, dolum işlerini yeterince iyi yapamamaktadır.

6 kg’lık yangın tüplerinin içerisinde yer alan gaz ise 6 ay sonunda etkisini kaybetmeye başlamaktadır. Bu nedenle bu yangın tüplerinin düzenli olarak 6 ayda bir içerisinde ki gazların yenilenmesi icap etmektedir. 6 Kg Yangın Tüpü Dolum Fiyatları İstanbul için Bu dolum işleminde ise uygun olan ve kaliteli olan gazların kullanılması da hayati öneme sahip bulunmaktadır.(1)

Bu nedenle yangın tüpü dolumundan önce, bu dolum işlemini yapacak olan firmanın kullanacağı gaz hakkında da bilgi edinilmesi iyi bir yol olmaktadır. Yangın tüplerinin dolum işlerinde bu firmaların aynı zamanda ikame yangın tüplerini de temin etmeleri gerekmektedir. Yangın tüplerinin dolum süresince firma tarafından temin edilen bu ikame tüpler ile olası çıkabilecek olan yangınlara karşı önlem alınması sağlanmaktadır.

Bazı firmalar ise ücretsiz vermeleri gereken bu ikame yangın tüpleri için para talep etmektedir. Bu gidi durumlarda bu ikame yangın tüpü parasının kesinlikle ödenmemesi lazımdır. İstanbul’da yangın tüpü dolum işlerinde, bu işte tecrübeli olan ve güvenilir olan firmaların tercih edilmesi de önemli bir konu olmaktadır.

6 Kg’lık Yangın Tüpü Çeşitleri Nelerdir?

6 kg’lık yangın tüpü dolum fiyatları İstanbul ilinde yangın tüpü çeşitlerine göre de belirlenmektedir. Bu 6 Kg Yangın Tüpü Dolum Fiyatları İstanbul belirlenmesinde yangın tüpünün sahip olduğu gazın özellikleri de etkili olmaktadır. Bu nedenle 6 kg’lık yangın tüpü çeşitlerine göre her zaman bu 6 Kg Yangın Tüpü Dolum Fiyatları İstanbul belirlenmektedir. Buna bağlı olarak 6 kg yangın tüpü çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleri
 • Köpüklü Yangın Tüpleri
 • Karbondioksit Gazlı Yangın Tüpleri
 • Gazlı Yangın Tüpleri
 • Metal Gazlı yangın Tüpleri

6 Kg’lık Yangın Tüpü Bakım Periyotları Nelerdir?

6 kg’lık yangın tüplerinin düzenli olarak yapılması hayati bir konu olup, yangın çıkma durumlarına karşı bu bakımların her zaman olması gereken şekilde yapılması gerekmektedir. Genel olarak 6 kg’lık yangın tüpleri bakım periyotları aylık, altı aylık, bir yıllık, beş yıllık ve 10 yıllık yapılan bakım ve kontrollerden oluşmaktadır. Bu periyotlara göre 6 kg yangın tüpü bakımları ise şunları kapsamaktadır;

 • Aylık Olarak Yapılması Gereken 6 kg’lık Yangın Tüpü Bakımları: Bu bakım periyotunda yangın tüplerinin genel durumları, emniyet subabı, hortumu, tetiği ve lansı kontrol edilmektedir.
 • 6 Aylık Olarak Yapılması Gereken 6 kg’lık Yangın Tüpü Bakımları: Yangın tüplerinin 6 ayda bir içerisinde yer alan gazın değiştirilmesi ve yeniden dolum yapılması lazımdır ve 6 Kg Yangın Tüpü Dolum Fiyatları İstanbul içi değişiklik göstermektedir.
 • Yıllık Olarak Yapılması Gereken 6 kg’lık Yangın Tüpü Bakımları: Bu periyotta ise yangın tüpleri bir bütün olarak bütün kontrollerden geçmektedir.
 • 5 ya da 10 Yıllık Olarak Yapılması Gereken 6 kg’lık Yangın Tüpü Bakımları: Bu periyotta olan kontrollerden ise yangın tüpü içerisinde yer alan gaz tamamen boşaltılarak, tüp tüm yönleri ile tetkik edilmekte ve aynı zamanda yangın tüpüne su basınç testi ile gerekli olan testler yapılmaktadır.