Yangin Söndürme Firmalari

Yangin Söndürme Firmalari

yangin söndürme firmalari
yangin söndürme firmalari

Yangin söndürme firmaları günümüzde kalite ve hizmet açısında gerçekten zor bir durum haline gelmiş bulunmaktadır. Yangin söndürme cihazı almak isteyen işletmeler ilk olarak yapıcağı şey düzgün bir firma ile çalışmalarını devam ettirmek olacaktır.

Çelik Yangın Söndürme olarak siz değerli işletmelerimizin devamlı olarak bizler ile yangın tüpü dolum konusunda çalışmaktan gurur duyuyoruz. Günümüzde yangin söndürme denilince ilk olarak aklımıza gelen şey yangın oluyor.

Zeytinburnu yangın söndürme firmaları olarak günümüzde en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Sizler için her zaman söylediğimiz gibi Yangından önce arayınız sloganımız ile devam ediyoruz.(1)

1 Kg Yangın Tüpü Fiyatları

1 Kg Yangın Tüpü Fiyatları

1 kg yangın tüpü fiyatları konusu, yangın tüpü almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Günümüzde yaşam alanlarının güvenliğini sağlamak için yangın tüpü kullanılması zorunlu olup, bu nedenle yangın tüpü konusunda bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

1 kg’lık olan yangın tüpleri fiyatları ise kendi içlerinde olmak üzere, yangın tüpünün taşıdığı özellikler ve içinde yer alan gazın özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. Yangın tüpü kullanımında en önemli olan unsur ise hayati öneme sahip olmasından dolayı, yangın tüpü periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekliliği olmaktadır.

1 kg’lık yangın tüpü bakımı konusunda ise 6 aylık periyotlarla, yangın tüpü içerisinde bulunan gazın değişmesi önem taşımaktadır. Bu gazın değişmesi ise yangın tüpü dolum işleri yapan yetkili firmalar tarafından yerine getirilmektedir.

1 Kg’lık Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

yangin tüpü dolum fiyatlari
yangin tüpü dolum fiyatlari

1 kg’lık yangın tüpleri en çok kullanımı tercih edilen yangın söndürme tüpü çeşitlerinden birisi olup, ufak boyutları ile motorlu araçlar ve evler için kullanımı uygun olmaktadır. Yangın tüpleri olası yangınların büyümesini baştan engelleyen en önemli cihazlardan olmaktadır. Günümüzde yaşam alanlarında yangın tüpü kullanılması yasal olarak da zorunludur.

Bu nedenle yangın tüpleri okullarda, otellerde, üniversitelerde, motorlu araçlarda, konutlarda ve fabrika gibi benzeri olan her yerde kullanılan koruma cihazları olmaktadır.  Bu bağlamda 1 kg’lık yangın tüpü dolum fiyatları ise dolum işlemini yapan firmalara göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda bu fiyatın belirlenmesinde yangın tüpünün içerisinde yer alan gazların özellikleri de etkili olmaktadır.

Yangın tüpü dolum işlemlerinde yasal olarak dolum yapan firmaların, yangın tüplerinin dolum sürecinde, ücretsiz olarak ikame yangın tüpü hizmeti de vermesi gerekmektedir. Bu sayede 1 kg yangın tüpü fiyatları bu ikame yangın tüpleri ile olası olan yangınlara karşı önlem alınmış olmaktadır. Bazı firmalar ise ikame yangın tüplerine ayrı bir ücret talep etmektedir. Bu gibi durumlarda kesinlikle bu ücreti isteyen firmalara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Aynı zamanda 1 kg yangın tüpü fiyatları işini yaptırmadan önce büyük bir titizlikle piyasa araştırması da yapılması gerekmektedir. Bu sayede en ekonomik fiyatla dolum yapan firmalara ulaşılabilmektedir. Piyasa fiyatının çok altında yangın tüpü dolum işleri yapan iş yerlerine ise kesinlikle güvenilmemesi lazımdır. Çünkü bu tarz firmaların dolandırıcı olma ihtimali bulunmaktadır.(1)

Yangın tüpleri dolum işlerinde içinde yer alan gazın özelliklerine uygun olacak şekilde dolum yapılması ise hayati bir öneme sahip bulunmaktadır. Buna bağlı olarak 1 kg yangın söndürme tüpü fiyatları içerisinde yer alan gaz 6 ay sonunda etkisini yitirdiğinden dolayı, mutlaka 6 aylık aralıklarla bu dolum işleminin yerine getirilmesi lazımdır.

1 Kg’lık Yangın Tüpleri Çeşitleri Nelerdir?

Yangın tüplerinin genelinde kullanım amacına göre uygun olan özellikleri taşıması her zaman için en önemli noktalardan birisi olmaktadır. Çıkabilecek yangın türlerine uygun olan yangın tüplerinin kullanılması gerekmektedir. Buna bağlı olarak kullanımı en çok tercih edilen, 1 kg’lık yangın tüpleri çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleri – KKT
  • Karbondioksit Gazlı Yangın Tüpleri
  • Köpüklü Yangın Tüpleri

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpleri – KKT

tozlu yangin tüpleri
tozlu yangin tüpleri

Kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri KKT olarak da adlandırılmakta olup, çok amaçlı olarak kullanılabilen yangın söndürme cihazlarındandır. En çok kullanılan 1 kg yangın tüpü fiyatları çeşitlerinden birisi olan kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri A, B, C olarak sınıflandırılan katı, sıvı ve gaz kaynaklı yangın türlerinde etkili olan cihazlardır. Kuru kimyevi yangın tüpleri içerisinde yer alan tozlu yapısı ise amonyum fosfat esaslı olmaktadır. İçerisinde yer alan gaz ile beraber kuru kimyevi yangın tüpleri yangın esnasında oksijenle en iyi şekilde teması kesmekte ve yangının büyümeden sönmesini sağlamaktadır.

Karbondioksit Gazlı Yangın Tüpleri

Karbondioksit gazlı yangın tüpleri, içerisinde yer alan karbondioksit sayesinde B ve C tipi yangınlarda etkili olmaktadır. En temiz yangın söndürme araçlarından birisi olan karbondioksit gazlı yangın tüpleri kullanımından sonra ortamlarda herhangi bir kalıntı ya da kir kalmamaktadır.

Köpüklü Yangın Tüpleri

En çok kullanımı tercih edilen yangın tüpü çeşitlerinden birisi de, köpüklü yangın tüpleri olmaktadır. Köpüklü yangın tüpleri içerisinde yer alan gaz ise sentetik bir madde olan köpükten oluşmaktadır. Bu yangın tüpleri ise A ve B türünde olan yangınlarda kullanılmaktadır.

WhatsApp
Hemen Ara
Jojobet -