Araç Yangın Tüpü Dolum Yerleri

profesyonel araç yangın tüpü dolumu
profesyonel araç yangın tüpü dolumu istanbul

Araç yangın tüpü dolum yerleri ile kişiler araçlarında muhafaza ettikleri yangın tüplerinin dolumunu sağlayabilecekler. Araç yangın tüpleri şahsi araçlarda, iş araçlarında ve daha birçok araç türünde olması gerekmektedir. Tüplerin muayenesi bakımı ile dolum işlemi yapacak ve eğitimlerini tamamlayan personeller ile yangın söndürme tüpü dolumu yapılmalıdır. Dolumu yapılacak olan yangın söndürücülerin düzenli bakımı önemli olmaktadır. Araç yangın tüpü dolum önemi bakıldığı zaman,

 • Araç Yangın söndürme tüpü dolum hizmetlerine bakıldığı zaman geniş servis ağır İstanbul bölgesinde bulunur ve sadece ev tipi tüplerin değil araç yangın tüpü dolumu da yapılır.
 • Dolum hizmeti verilen yangın söndürücüleri kaliteli teknik donanıma sahip olan makine ve çalışma ekipmanları ile hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Kamyonet, binek araçlarda, minibüslerde bulunan araç yangın tüpleri genel olarak 1 kg şeklinde satılır. Bu araç yangın tüplerinin ağırlıkları ise 12 tondan düşük araçlarda bu ağırlık 4 kg olur.
 • 12 tondan yüksek olan araçlarda araç yangın tüpü maksimum 6 kilo olmalıdır.
 • Yangın tüpü kullanımda önlem almak ve nasıl kullanıldığını bilmek önemlidir bununla birlikte araç kullanan kişilerin mutlaka barındırması gereken tüplerdir.

Araç Yangın Tüpü Ölçüleri Nedir?

Araç yangın tüpü hizmetleri ile hala tüp bulunmayan araçlarda sağlanması önemlidir ve bununla birlikte araç yangın tüpü dolumu konusunda muayenelerin unutulmaması gerekir. Eğer yangın tüplerinin muayenesi unutulursa olası bir yangında etkili olmayabilir. Bu tarz bir durumla karşılaşmamak için profesyonel araç yangın tüpü dolum hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yangın tüpü boyutları bakıldığı zaman,

 • Araçlar içerisinde bulunan yangın tüpleri genel olarak 1 kg olarak bulunur fakat Araç yangın tüpü tavsiye konusunda araçların büyüklük durumuna göre 2 kg, 3 kg, 4 kg, 5 kg, 6 kg, 10 kg gibi ölçülerde olabilmektedir.
 • Evler için tercih edilen yangın tüplerinin boyutları 3 kg ve üzerinde olabilmektedir, iş yerlerinin de genel olarak işyeri boyutuna göre 12 kg ve üstü olan yangın tüpü tercih edilebilir.
 • 1 kg yangın tüpü genellikle araçlarda kullanılır ve normal birey araçlarıdır, bunun dışında iş aracı kullanan kişiler veya minibüs gibi araçları olan kişiler daha büyük bir tüp alabilir.
 • Araç yangın tüpleri genel olarak ulaşılabilecek en uygun yerlere konumlandırılır bu bölgeler ise genel olarak koltuk altı gibi bölgeler olabilmektedir.

Araç Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Yapılır?

araç yangın tüpü dolum yerleri
araç yangın tüpü dolum yerleri istanbul

Araç yangın tüpü dolumu genel olarak dikkat gerektiren işlemlerdir ve standartlara uygun malzemeler kullanılmalıdır. Yangın tüpü dolumu mutlaka tecrübeli, eğitimli ve deneyimli personeller ile yapılmalıdır. Yangın şirketleri yangın söndürme tüplerini en verimli bir şekilde yüksek çalışma koşuluna uygun şekilde sağlar ve endüstriyel araçlara, ekipmanlara, eğitime ve tecrübeye sahiptir. Araç yangın tüpü dolumu nasıl yapılır bakıldığı zaman,

 • Araç yangın tüpü dolumu yapılmadan öncesinde ilk işlem olarak itici gazın yani azot gazının boşaltılması gerekir.
 • Yangın tüpü dolum yeri ile işlem sonrasında vanası açılan tüplerin içine kimyevi madde olan vakum makinası ile boşaltma işlemi yapılmaktadır.
 • Kuru kimyevi olan maddenin çekilmesi sonrasında ardından tüpün üzerindeki mevcutsa kontrol geçmişine bakılır, beden kullanım süresi dolar ve hidrostatik teste tabi tutulur.
 • Gövde üstünde kullanımı ile dolum geçmişi bulunmuyorsa dolum işlemlerine başlanmaktadır.
 • Cihaz içi boş bir şekilde vakum makinesine konulur ve tüpün içine boşaltılır, yapılan bu işlemle birlikte tüp iyi bir şekilde kontrol edilir.
 • Yangın tüpü dolumu aşaması tamamlanır ve tamamen kullanıma hazır hale getirilir.

Araç Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

Araç yangın tüpü dolum fiyatları bakıldığı zaman kilosuna ve içerisindeki maddeye göre farklılık gösterebilmektedir. Yangın durumuna karşı her zaman tedbirli ve hazırlıklı olunması önemlidir. Özellikle araçlar yangın çıkması beklenen alanlar konusunda en yüksek ihtimalli bölgelerdir. Bu sebeple araca sahip olan herkesin yangın tüpü dolumunun yapılması gerekir.

Eğer araçlarda yangın tüpü varsa ve uzun zamandır dolumu yapılmıyorsa bu noktada vakit kaybetmeden ulaşmanız gerekmektedir. Yangın tüpünüz yoksa ve temin etmek istiyorsanız firma üzerinden destek alabilir ve yangın tüpü dolumu fiyatları konusunda destek alabilirsiniz. Araç yangın tüpü fiyatları genel olarak 1 kg şeklinde bulunur ve kişilerin bu noktada firmalardan fiyat hakkında bilgi alması önerilir.(1)